Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Dni Otwarte Zespołu Szkół w Gogolinie

Dni Otwarte Zespołu Szkół w Gogolinie

 

       6 grudnia 2013r. w ramach Dni Otwartych Zespołu Szkół w Gogolinie studentki II roku Agnieszka Konopka, Ćwiertna Paulina oraz III roku Paulina Makowska, Katarzyna Gąsior wraz z mgr Małgorzatą Szerszeń reprezentowały Instytut Pielęgniarstwa PMWSZ w Opolu.

          Podczas spotkania wykonywałyśmy pomiar ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi u nauczycieli oraz uczniów gimnazjum. Mieliśmy okazję do rozmów. U młodzieży to czas szybkiego wzrostu oraz intensywnego rozwoju. I podobnie jak w krajach wysoko rozwiniętych widoczne są, podejmowane przez młodych ludzi działania związane z kontrolowaniem masy ciała i kultem idealnej sylwetki. Wprowadzanie drastycznych diet i głodzenie się może być zagrożeniem prawidłowego rozwoju, dlatego wychodząc naprzeciw takim problemom zaproponowałyśmy w ramach dalszej współpracy edukację młodzieży. Mamy nadzieją, że studentki pielęgniarstwa niewiele starsze koleżanki, ale mające wiedzę w tym zakresie mogą pomóc utrzymać oczekiwaną wagę bez niekorzystnych zjawisk i złych konsekwencji.

          Spotkaliśmy się z wielką gościnnością, sympatią i życzliwością gospodarzy a to daje nam motywację do dalszego działania oraz chęć dzielenia się wiedzą w zakresie profilaktyki zdrowia. Bliskie jest nam jedno z haseł WHO:

„Lecząc chorego pomagasz mu na dzień dzisiejszy,
ale jeśli go uczysz udzielasz pomocy na całe życie”

 

Opracowała
mgr Małgorzata Szerszeń

 

 

Licznik wizyt na stronie: 4629
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 19-12-2013 12:08
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 19-12-2013 12:26

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera