Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Zajęcia z pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego

Zajęcia z pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego

 

         Studenci II roku pielęgniarstwa w ramach ćwiczeń z przedmiotu pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne w semestrze III pod okiem instruktorów zdobywają  umiejętności praktyczne niezbędne do odbycia zajęć praktycznych w Oddziale Pediatrii WCM w Opolu.

             Zapoznają się z zasadami i technikami kąpieli, przewijania, ubierania, noszenia niemowlęcia i małego dziecka. Dowiadują się jak pielęgnować skórę, włosy,  paznokcie, błony śluzowe prawidłowe i patologicznie zmienione.   Zdobywają wiadomości na temat karmienia dzieci. Uczą się monitorować podstawowe funkcje życiowe dzieci. Poznają różnice pomiędzy zasadami i technikami pomiaru ciśnienia tętniczego u dzieci a zasadami i technikami pomiaru ciśnienia tętniczego u dorosłych. Przygotowują nebulizacje oraz leki do podania i.v. Doskonalą się w obliczaniu dawek leków i.v.

 

 

              Prawdziwym  sprawdzianem wiedzy i umiejętności praktycznych jest pobyt w oddziale pediatrii. Studenci czynnie uczestniczą we wszystkich pracach wykonywanych przez pielęgniarki w oddziale. Ściśle współpracują z zespołem terapeutycznym oddziału. Wspomagają rodziców w karmieniu i pielęgnacji małych pacjentów. Zdobywają umiejętność nawiązywania kontaktu z werbalnego i niewerbalnego z pacjentem pediatrycznym.  Uczestniczą w procesie edukacji rodziców na temat pielęgnacji dziecka chorego i zdrowego na różnych etapach jego rozwoju.

Renata Widziak

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 3116
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 14-06-2013 17:44
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 14-06-2013 18:42

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera