W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

VIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo- Szkoleniowe

        Chcąc kontynuować ideę zapoczątkowaną przez Świętej Pamięci Pana Profesora Andrzeja Steciwko- promowania osiągnięć pielęgniarek i położnych, absolwentek PMWSZ w Opolu, w zakresie wiedzy medycznej, kompetencji zawodowych, prowadzenia badań naukowych w dziedzinie pielęgniarstwa i pielęgniarstwa położniczego, już po raz kolejny Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa zorganizował w naszej uczelni VIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo- Szkoleniowe: „Wybrane aspekty leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny”.

         Wśród przybyłych gości byli studenci naszej uczelni, pielęgniarki i położne pracujące na terenie województwa opolskiego. Niektórzy z uczestników to nasi „stali bywalcy”, co wskazuje domniemać na duże zainteresowanie tematami corocznych sympozjów.

        W tym roku wiodącym tematem czerwcowych wykładów były różnorodne czynniki oddziałujące na rozwijający się płód, m.in. wpływ środków odurzających t.j. alkohol, narkotyki, palenie tytoniu, czy problem przemocy w rodzinie.

       Bardzo ciekawy i zarazem istotny problem współczesnej medycyny jakim są powszechne alergie poruszyła Pani dr Alina Kowalczykiewicz- Kuta (SS ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Opolu, PMWSZ Opole). Pani Dr przedstawiła przyczyny i rodzaje chorób alergicznych oraz działania profilaktyczne prowadzone w zakresie alergii.

Uczestnicy sympozjum mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego wadom wrodzonym w obrębie twarzoczaszki, a mianowicie rozszczepu wargi i podniebienia u dzieci. Prelegentka powyższego tematu- pani Aleksandra Materkowska (absolwentka PMWSZ w Opolu) podkreśliła, iż na jakość funkcjonowania dziecka w społeczeństwie wpływa nie tylko praca wielu specjalistów medycznych (choć tak bardzo ważna), ale również ciepło, wyrozumiałość oraz wytrwałość osób otaczających je. Gdy choruje dziecko, choruje też rodzina.

        Podsumowując sympozjum pani Beata Gibas zaprezentowała nieodzowną rolę położnej w „Szkole Rodzenia”.

      Z przedstawionych tematów można wnioskować, iż wciąż mamy jeszcze dużo do zrobienia w kwestii edukacji naszego społeczeństwa!

 

Organizatorzy sympozjum serdecznie dziękują wszystkim prelegentom za przyjęcie zaproszenia do wzięcia czynnego udziału w VIII Ogólnopolskim Sympozjum Naukowo- Szkoleniowym!

 

                                                                      Magdalena Rusin (PMWSZ Opole)

 

 

 

DSCF7066.jpeg DSCF7067.jpeg DSCF7070.jpeg DSCF7071.jpeg DSCF7072.jpeg DSCF7073.jpeg DSCF7074.jpeg DSCF7075.jpeg DSCF7082.jpeg DSCF7084.jpeg DSCF7085.jpeg DSCF7086.jpeg DSCF7087.jpeg DSCF7088.jpeg DSCF7089.jpeg DSCF7091.jpeg DSCF7092.jpeg DSCF7095.jpeg DSCF7096.jpeg DSCF7097.jpeg DSCF7098.jpeg

 

 

Licznik wizyt na stronie: 4191
Opublikował: Magdalena Rusin   |  Data publikacji: 12-06-2013 12:16
Modyfikował: Magdalena Rusin   |  Data modyfikacji: 13-06-2013 10:36

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera