Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Lądek Zdrój - wyjazd studentów

Propozycja wyjazdu do Lądka Zdroju pojawiła się już na początku studiów, wciąż jednak nie było odpowiedniego momentu, priorytetem były inne obowiązki. Trzeci rok studiów okazał się dobrym momentem do organizacji wyjazdu. W ciągu niemal tygodnia ustalony został termin i sporządzona lista osób chętnych . Kiedy nastał wreszcie wyczekany piątek - 22 marca - cała kosmetologia wzięła walizki i ruszyła. Ruszyła pełną parą. Na miejsce jednak dojechała ostatkiem sił z uwagi na warunki pogodowe, zaspy, śnieżyce i serpentyny drogowe. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że w jednym kierunku o podobnej porze wyruszyły 54 kobiety, nieuniknione było mijanie co jakiś czas zakopanych w zaspach koleżanek.
            Po krótkiej, jednak męczącej podróży los się do nas uśmiechnął i nareszcie, będąc na miejscu, miałyśmy okazję się zrelaksować. Nie było to trudne biorąc pod uwagę maraton zabiegów uzdrowiskowych jaki czekał na każdą z nas. Zaczynając od kąpieli siarkowo-borowinowej przez masaże wirowe rąk i nóg po kąpiel siarkowo-perełkową, a to wszystko zakończone kąpielą w słynnym, zabytkowym basenie ośrodka uzdrowiskowego "Wojciech". Przebywając w leczniczych wodach siarkowych, których zapach raczej zbijał nas z nóg zamiast na nie postawić, zastanawiałyśmy się czy nadal z utęsknieniem oczekiwać będziemy zbliżającej się Wielkanocy. Po przebytych zabiegach szybko jednak zapomniałyśmy o nieprzyjemnym zapachu siarki, z którego "Wojciech" słynie ponieważ czekały juz na nas kolejne atrakcje ... pojechałyśmy bowiem do hotelu, w którym  zarezerwowane miałyśmy pokoje. Z uwagi na to, że Lądek Zdrój jest niesłychanie spokojny, hotel był cały nasz. Po zakwaterowaniu okazało się jednak, że ośrodek od dawna nie miał gości a świadczyły o tym brak ogrzewania oraz ciepłej wody. To wszystko sprawiło, że wyjazd robił się coraz bardziej ciekawy. Po smacznym obiedzie nadszedł czas na chwilę odpoczynku ... dosłownie chwilę, ponieważ zaraz zaczynał się wykład. Poprowadziła go Pani mgr Monika Kurek, a odbył się on w hotelowej sali konferencyjnej. Po przysposobieniu wiedzy dotyczącej zabiegów odnowy biologicznej, którym wcześniej mogłyśmy się poddać, wspólnie ustaliłyśmy, że o godzinie 20.00 spotykamy się w sali konferencyjnej w celach integracyjnych, gdzie spędziłyśmy przyjemny czas na wspólnych opowieściach.

Wyjazd pozwolił studentkom zapoznać się z realiami, jakie panują w uzdrowiskach, zobaczyć w jaki sposób wykonuje się zabiegi  oraz  jak cenne działanie wód leczniczych wpływa na nasze zdrowie. Wyjazd był również bardzo dobrą okazją do integracji  i poznać siebie nawazajem z innej strony, na co w normalnych warunkach nie ma czasu.

 Wyjazd zapewne zapamiętany na bardzo długo, ze względu na aurę pogodową, różnorodność zabiegów i bardzo miłą atmosferę.

 

mgr Monika Kurek

wraz ze studentkami III roku kosmetologii stacjonarnej i niestacjonarnej

DSC_0586.jpeg

DSC_0620.jpeg

IMG_0325.jpeg

IMG_0326.jpeg

IMG_0327.jpeg

IMG_6400.jpeg

IMG_6427.jpeg

IMG_6428.jpeg

IMG_6429.jpeg

IMG_6430.jpeg

IMG_6431.jpeg

IMG_6442.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 5496
Opublikował:    |  Data publikacji: 12-04-2013 10:21
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 12-04-2013 10:32

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera