Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Akademickie Mistrzostwa Polski

Pierwsze Akademickie Mistrzostwa Polski piłki siatkowej mężczyzn za nami!

 

„Medyk” - Uczelniana męska drużyna piłki siatkowej 1 marca 2013 roku wzięła czynny udział w pierwszym etapie AMP, które odbyły się na terenie kampusu Politechniki Opolskiej.

Drużyna kierowana przez Panie: Weronikę Filipczak oraz Hannę Berendowicz, pod wodzą swojego kapitana Jakuba Rogocz, rozegrała trzy mecze: z drużyną Uniwersytetu Opolskiego, PWSZ w Nysie oraz Politechniki Opolskiej.  

            Naszym pierwszym rywalem była drużyna Uniwersytetu Opolskiego. Pierwszy set był wyrównany, chłopcy zdobywali punkt po punkcie. Byli wspaniali, nie dali poznać po sobie, że są nowicjuszami w tym gronie. Walczyli jak równy z równym. Drugi set był już niestety gorszy i wówczas stało się to, czego należało się obawiać, naszym zawodnikom puściły nerwy. Mecze z drużynami PWSZ w Nysie oraz z PO nie należały już do najłatwiejszych ani też do najprzyjemniejszych. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce.

            W tym miejscu, jako opiekun drużyny chciałam ogromnie podziękować zawodnikom (mam nadzieję, że wybaczą mi moją bezpośredniość): Byliście wspaniali a ja dzięki Wam mogłam przeżyć piękne chwile, jako kibic drużyny, która zapewne gdyby nie Wy, nigdy by nie powstała. Byłam z Was dumna, jak chyba nikt inny na tej hali, bowiem dla wszystkich tam zgromadzonych (zawodników, trenerów, sędziów) mecze, które rozgrywali to „chleb powszedni”. Dla mnie, dla nas, mam nadzieję to dopiero początek! Stoicie na progu wielkiej kariery, jako drużyna PMWSZ w Opolu. Przed Wami jeszcze rok lub dwa. Mam nadzieję. Ba! Wierzę w to, że uda się Wam osiągnąć cel, jaki sobie postawiliście.                 

            Chcę także podziękować Panią trenerkom: za profesjonalizm, zaangażowanie, uśmiech i optymizm. Byłyście Panie najmłodszymi trenerami na tych zawodach, ale swoją postawą udowodniłyście, że macie „fach w ręku”, a raczej w „głowie”. Gratuluję i dziękuję! 

            Jedyne czego, już jako prorektor ds. studenckich PMWSZ w Opolu, mogłabym sobie i naszej drużynie życzyć to wiernych kibiców, których tym razem nie było, ale mam nadzieję, że na następnych AMP-ach, będziemy mieć wspaniałą drużynę, wspaniałych trenerów no i wspaniałych kibiców!  

                

Zapraszam do galerii zdjęć z zawodów.

                                                                                                      Prorektor ds. studenckich

                                                                                                           dr Lucyna Sochocka

 

 

 

 

 

AMP(Y) – AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI PO RAZ PIERWSZY Z UDZIAŁEM DRUŻYNY

 PAŃSTWOWEJ MEDYCZNEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ W OPOLU

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO KIBICOWANIA NASZYM ZAWODNIKOM!!!!

 

UCZELNIANA DRUŻYNA PIŁKI SIATKOWEJ „MEDYK”,

W PIĄTEK -1 MARCA BIERZE UDZIAŁ W

 

 I ETAPIE AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN.

JEŻELI CHCESZ TWORZYĆ HISTORIĘ PMWSZ W OPOLU, PRZYJDŹ, ABY KIBICOWAĆ NASZYM ZAWODNIKOM. ROZGRYWKI ZACZYNAJĄ SIĘ O GODZINIE 14.30 NA TERENIE KAMPUSU POLITECHNIKI OPOLSKIEJ – ULICA PRÓSZKOWSKA.

 DRUŻYNA PMWSZ W OPOLU ZAGRA Z DRUŻYNAMI POLITECHNIKI OPOLSKIEJ, UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO I PAŃSTWOWEJ WYŻSZEJ SZKOŁY ZAWODWOEJ W NYSIE.

DO UDZIAŁU W TYCH ZAWODACH DRUŻYNA PRZYGOTOWYWAŁA SIĘ PILNIE POD OKIEM TRENERÓW:

PANI WERONIKI FILIPCZAK I HANNY BERENDOWICZ

ZE SWOIMI KIBICAMI NA TRYBUNACH GRA SIĘ ZNACZNIE ŁATWIEJ!

JEŻELI CHCESZ POMÓC NASZYM PRZYJDŹ!

LICZYMY NA WAS!!!

Bez tytułu.jpeg

 

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 6840
Opublikował:    |  Data publikacji: 28-02-2013 08:43
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 04-03-2013 09:48

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera