W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Ruszyła Akcja „CZYSTE RĘCE – PLUS DLA CIEBIE”

 

Wizyta studentek z Instytutu Pielęgniarstwa w Publicznym Przedszkolu Nr 25

 

            Wizyta w jednym z przedszkoli, które zgłosiło się do wzięcia udziału w akcji „Czyste ręce – plus dla Ciebie” to dla nas nowe doświadczenie w realizacji zadań związanych z promocją zdrowia, zwłaszcza w odniesieniu do tak wymagających odbiorców, jakimi są przedszkolaki. Pierwsze nasze spotkanie z dziećmi budziło, z jednej strony naszą ciekawość, z drugiej było dla nas stresujące. Tematem spotkania była higiena rąk. Starałyśmy się przekazać dzieciom informacje dotyczące różnego rodzaju bakterii, chorób, jakie one wywołują, no i oczywiście zasad poprawnego mycia rąk (techniki i przyborów, jakie są potrzebne do właściwego wykonania tej ważnej czynności). Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez nas pytania. Oczywiście miały też wiele pytań do nas.

            Spotkanie rozpoczęłyśmy od zaprezentowania siebie. Po zakończeniu części teoretycznej podzieliłyśmy dzieci na dwie grupy, z których jedna myła ręce a następnie oceniała rezultat swoich działań pod lampą fluorescencyjną; druga zaś kolorowała obrazki z wizerunkami bakterii. Na koniec naszego spotkania każde dziecko dostało naklejkę oraz karteczkę z wierszykiem, którego słowa przedstawiają 6 kroków prawidłowego mycia rąk.

            Przed nami jeszcze wiele podobnych spotkań, bowiem do wzięcia udziału w akcji zgłosiło się aż 12 przedszkoli. Dzięki niej będziemy mogły nauczyć higienicznego mycia rąk ponad 1000 dzieci z opolskich przedszkoli. Mamy nadzieję, że nasze działania edukacyjne przyniosą spodziewany efekt!

 

Studentki III roku Instytutu Pielęgniarstwa
Pomysłodawca i prowadzący akcję
dr Lucyna Sochocka 

 

Chcesz - dodaj swój komentarz na stronie Facebooka Uczelni

 

 

 

Akcja Czyste ręce plakat.jpeg

 

RUSZA AKCJA „CZYSTE RĘCE – PLUS DLA CIEBIE”

 

Instytut Pielęgniarstwa Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu wraz z firmą Schulke planuje przeprowadzenie w opolskich przedszkolach warsztatów w ramach akcji ”Czyste ręce - plus dla ciebie”. Warsztaty składać się będą z II etapów:   

I etap – spotkanie poświęcone prawidłowej technice mycia i dezynfekcji rąk, zajęcia prowadzić będą studentki III roku kierunku Pielęgniarstwo, czas trwania 30 min; celem spotkania będzie przedstawienie dzieciom: celu mycia i dezynfekcji rąk, omówienie prawidłowej techniki mycia rąk oraz skutków braku higieny rąk. Wartość dydaktyczną spotkania podniesie wizualna ocena poprawności wykonania czynności mycia rąk przez dzieci dokonana przy użyciu specjalnej lampy UV. Spotkanie odbędzie się na terenie przedszkola, po wcześniejszym ustaleniu terminu.                                                                                                          

II etap – konkurs plastyczny „Czyste ręce – zdrowe dziecko”

Finał akcji – 21 maj 2013 rok, rozwiązanie konkursu, wręczenie certyfikatów uczestnictwa dzieciom biorącym udział w całej akcji oraz dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu plastycznego. Miejsce – park PMWSZ w Opolu; spotkanie o charakterze pikniku.     

Deklarację wzięcia udziału w akcji złożyło już cztery opolskie przedszkola, termin przyjmowania zgłoszeń upływa 11.02.2013 roku.  Informacji na temat akcji udziela dr Lucyna Sochocka – tel. 660207056                          

Chętnych serdecznie zapraszamy                                                                              

Licznik wizyt na stronie: 10384
Opublikował:    |  Data publikacji: 29-01-2013 13:24
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 06-03-2013 08:06

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera