Strona w przebudowie - przepraszamy za utrudnienia.

Tylko dobre
perspektywy! studiuj u nas

Projekty i programy dla osób poszukujących pracy

Program praktyk studenckich w administracji publicznej i jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych w 2015 r.

logo-mnisw-pl.png

Proponowany program praktyk studenckich w administracji rządowej jest szansą dla studentów na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego w interesujących i zróżnicowanych uwarunkowaniach administracji publicznej.                 Ponad 1 500 urzędów administracji rządowej oraz jednostek przez nie nadzorowanych zobowiązało się do przygotowania ponad 16 600 miejsc praktyk.

Pod adresem http://oferty.praca.gov.pl/. znajdą Państwo indywidualnie przygotowane oferty określające miejsce, czas praktyki oraz podstawowe informacje o wykonywanych w czasie praktyk zadaniach i możliwych do zdobycia przez studenta kompetencji.

Więcej informacji na temat praktyk studenckich w administracji publicznej i jednostkach organizacyjnych podległych lub nadzorowanych udziela Biuro Karier.


Program „Młodzi na rynku pracy”  realizowany przez:

logo MPiPS pl.gif

MPiPS rozpoczęło Program „Młodzi na rynku pracy”, który jest pakietem działań inicjowanych bezpośrednio przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także podejmowanych wspólnie z instytucjamii rynku pracy, w celu szeroko zakrojonego wsparcia osób młodych w wejściu na rynek pracy.

Więcej informacji na ten temat na stronie ministerstwa: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5543,5779,program-mlodzi-na-rynku-pracy.html


Program " Twoja kariera twój wybór" realizowany przez:

logo MPiPS pl.gif

Projekt pilotażowy programu „Twoja Kariera – Twój Wybór” przetestuje wzorcowy schemat pracy z osobami bezrobotnymi do 30 roku życia oraz sprawdzi w praktyce innowacyjne narzędzia służące zwiększaniu aktywności, samodzielności i mobilności osób młodych.

Więcej informacji na stronie ministerstwa: http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/art,5543,5779,program-mlodzi-na-rynku-pracy.html

Twoja kariera twój wybór jest już realizowany przez wybrane Powiatowe Urzędy Pracy

W projekcie wezmą udział bezrobotni do 30 roku życia, zarejestrowani w powiatowym urzędzie pracy po raz pierwszy.

Uczestnik pilotażu skorzysta z przygotowanej dla niego oferty, na którą składać się będą usługi rynku pracy i wyselekcjonowane instrumenty określone w ustawie oraz nowe instrumenty testowane w drodze pilotażu, którymi są:
1. indywidualne wsparcie opiekuna,
2. promesa aktywizacji młodych:
2.1. bon stażowy,
2.2. bon szkoleniowy,
2.3. bon na kształcenie zawodowe lub policealne,
2.4. bon na kształcenie podyplomowe,
2.5. bon dla pracodawcy za zatrudnienie absolwenta szkoły wyższej,
3. dotacja na zasiedlenie.


Grupa Szkoleniowo Doradcza Blue House s.c. zaprasza do udziału w projekcie dla osób bezrobotnych zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy, zamieszkujących na terenie województwa opolskiego w wieku 18-64 lat.

PDFSTAŻ NA LATO.pdf

Wsparcie:

 • I poradnictwo zawodowe
 • II poradnictwo psychologiczne
 • III szkolenia zawodowe:  Doradca finansowy,  Pracownik kancelaryjny
 • IV staż zawodowy
 • V pośrednictwo pracy

Świadczenia dla uczestników projektu:

 • bezpłatny udział w projekcie
 • catering
 • zwrot kosztów dojazdu
 • stypendium szkoleniowe
 • stypendium stażowe
 • ubezpieczenie NNW podczas stażu
 • badania lekarskie przed stażem

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu:

Joanna Sawczyszyn tel. 660-423-949
Magdalena Hodowaniec tel. 795-293-166


Żłobek, klub dziecięcy, dzienny opiekun, niania

żłobki, przedszkola.png

Osoby zainteresowane otwarciem takiej instytucji,  koniecznie powinny zapoznać się ze stroną internetową 

http://www.zlobki.mpips.gov.pl/dla-rodzica/niania/

znajdują się tu  informację dotyczące  m.in:

           jak otworzyć żłobek, klub malucha - wymogi ustawowe, sposób funkcjonowania

           jak zostać nianią - wzór umowy, warunki

i wiele wiele innych

Ważne informacje znajdą tu również rodzice


PŁATNE PRAKTYKI U NAJLEPSZYCH POLSKICH PRZEDSIEBIORCÓW 

12. edycja Programu Kariera

3. marca 2015 ruszyła 12. edycja Programu Kariera, prestiżowy program płatnych praktyk organizowany przez Polską Radę Biznesu. Aplikować do niego moga studenci i absolwenci, którzy nie ukonczyli 30 roku życia, przesyłając zgłoszenie do 6. maja 2015 roku. Praktyki w ramach Programu Kariera można porównać do mini-studiów MBA. Jego Laureaci zyskują praktyczne umiejetnosci, doswiadczenie i bezcenne kontakty - z innymi Laureatami oraz szefami najwiekszych firm zrzeszonych Polskiej Radzie Biznesu. “Program Kariera był dla mnie katapultą do jednej z najlepszych firm prawniczych w Europie, gdzie pracuje przy transakcjach giełdowych i nieruchomościowych, koncentrujac swoją praktykę na aspektach podatkowych. Dzieki Programowi mam okazje pracować z najzdolniejszymi prawnikami w kraju przy intelektualnie wymagajacych inwestycjach i czerpać z tego mnóstwo satysfakcji” mówi Filip Janeczko, Laureat 9. edycji Programu Kariera.

Laureaci maja szanse na zatrudnienie w czołowych firmach, oraz uczestniczą w elitarnych spotkaniach organizowanych przez Polską Rade Biznesu. Żaden inny program stażowy nie oferuje takiego pakietu korzysci swoim uczestnikom i laureatom.“Po stażu zaoferowano mi stałe
miejsce w Spółce ALE - Active Life Energy. "Wrzucam Cie na głeboką wode" usłyszałam od Pani Prezes. Dostałam własny obszar działań - Public Relations. Z biegiem czasu "wpadło" pare innych wyzwan. Wpadło i zostało. Jak widać nie utonęłam, a i tratwę mam już całkiem stabilną. Chodź ambicje nadal na statek wielkosci Titanica :) W końcu motto (już mogę powiedziec) NASZEJ marki to "wytrwALE do celu"! Zuzanna Wesołowska, Laureatka 11. edycji Programu Kariera. W 12. edycji na aplikujących młodych ludzi czeka 100 miejsc stażowych, przygotowanych przez czołowe polskie firmy w tym m.in.: Amica, Bakalland, Black Lion, Com40 Limited, Curtis Develoment, DDB&tribal, Ergo Hestia, Greenberg Traurig, Group One, LSW, Kulczyk Investments, Legia Warszawa, mBank, Pelion Healthcare Group, Polpharma, PZU, Weil.
Wprowadzeniem do 12. edycji Programu Kariera, było Spotkanie Laureatów Programu z członkami Polskiej Rady Biznesu, które odbyło sie 11 lutego 2015 roku w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Tematem przewodnim spotkania była dyskusja na temat znaczenia relacji w biznesie “Kariera? Nie wystarczy chciec, trzeba wiedziec jak!”. Formuła spotkania umożliwiła ponad 70 Laureatom, bezposrednią rozmowę z włascicielami najwiekszych firm w Polsce. W trakcie wieczoru Laureaci mogli przystapic do Programu Ambasadorów, którego celem są działania promujace Program Kariera. W ciagu dotychczasowych 11 edycji Programu Kariera staż odbyło 517 studentów i absolwentów, zgłoszeń było prawie dziesieciokrotnie wiecej. Celem organizatorów Programu Kariera jest aby był to najlepszy płatny program stażowy w Polsce. “Pracujemy nad tym aby Program Kariera kształcił nie stażyste, ale kształcił lidera - mówi Marian Owerko wiceprezes Polskiej Rady Biznesu i inicjator Programu Kariera, “Wprowadzilismy w zeszłym roku, cos co jest ocena miejsca odbywania stażu, czyli tak naprawde firmy, czyli tak naprawde ocena personalna członka PRB. Bedzemy te oceny za 11 edycje, czyli 2014 rok podawac na najbliszym Walnym Zebraniu, gdzie podamy pierwsza dziesiatke i publicznie powiemy kto był dobry a kto słaby. Chcemy aby Program Kariera stał sie miedzy 14. a 15. edycja jakosciowo najlepszym programem stażowym w Polsce” - dodał.

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą stay Programu Kariera na stronie www.programkariera.pl Bieżące informacje na temat Programu Kariera mona znalezc równie na www.facebook.com/programkariera

programkariera-grafika-artykul.jpeg


Bezpłatne szkolenia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoleń finansowanych ze środków Uni Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt "Zmiana na lepsze" www.zmianynalepsze.consultor.pl

Pełna wersja plakatu: JPEGogloszenie_126x173_znl.jpeg

bezpłatne szkolenia.jpeg

Projekt "Adaptacyjność sektora MMŚP województwa opolskiego!" www.adaptacyjnosc.consultor.pl

Pełna wersja plakatu: JPEGimage.php.jpeg

bezpłatne szkolenia 2.jpeg

Projekt "Certyfikaty dla 50+" www.certyfikaty.consultor.pl

Pełna wersja plakatu: JPEGstr gł j ang.jpeg

bezpłatne szkolenie ECDL.jpeg

Projekt "Wspólny język to podstawawww.wspolnyjezyk.consultor.pl

Pełna wersja plakatu: JPEGplakat_WJTP_ver6.jpeg

szkolenia z języka.jpeg

Dodatkowe informacje dotyczące udziału w powyższych szkoleniach: DOCOpisy projektów Consultor.doc

Szczegóły i informacje dotyczące szkoleń można uzyskać w biurze projektu w Głubczycach, ul. Wodna 7, 48 - 100 Głubczyce

tel./fax.:77  437 58 55

tel.:509 897 748

tel.: 509 611 617


plakat frdl.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 5564
Opublikował: Joanna Piasecka   |  Data publikacji: 16-01-2013 12:07
Modyfikował: Pracownik Netkoncept.com   |  Data modyfikacji: 03-06-2015 11:05

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera