W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Zajęcia z chirurgii i pielęgniarstwa chirurgicznego

          Pielęgniarstwo to nie tylko pomoc starszym, schorowanym ludziom czy czuwanie przy łóżku umierającego. Pielęgniarstwo to również nauka bycia cierpliwym, precyzyjnym i skupionym. Właśnie te trzy cechy były bardzo ważne na zajęciach z pielęgniarstwa chirurgicznego. Usunięcie drenów czy szwów z rany? Pielęgnacja stomii i wymiana worka stomijnego? To dla nas już pestka!

Skupienie na naszych twarzach świadczy  o tym, że z zajęć chcemy wynieść jak najwięcej wiedzy. A wcielenie się w rolę pacjenta wcale nie jest takie łatwe.

Tysiące myśli podczas takich zajęć przechodzą przez głowę. A czy na pewno to dobrze zrobiłam ? Czy dobrze trzymam ten skalpel?

             Z pozoru proste ćwiczenie, nie okazało się takim prostym. Każdy z nas kto podchodził by wykonać te ćwiczenia napotkał  jakiś drobny problem, ale przecież trening czyni mistrza!

1. Przy pomocy pielęgniarki asystującej ostrożnie trzeba wyjąć skalpel.jpeg 2. Skupienie pielęgniarki i uśmiech pacjenta wywołany profesjonalną opieką.jpeg 3. Do zmiany opatrunku potrzebne są koniecznie gaziki do przemycia rany.jpeg 4. Zdjęcie opatrunku nawet troszkę łaskocze.jpeg 5. Zajęcia odbywały się pod bacznym okiem naszej instruktorki- mgr Anny Klimczyk.jpeg 6. Założenie opatrunku, po uprzednim wymierzeniu wielkości opatrunku.jpeg 7. Usunięcie drenu z rany.jpeg 8. Do założenia świeżego opatrunku musimy koniecznie zmienić rękawiczki!.jpeg 9. Założenie suchego opatrunku na ranę pooperacyjną.jpeg 10. Dobór odpowiedniej wielkości otworu worka stomijnego.jpeg 11. Założenie worka stomijnego.jpeg 12. Kompresjoterapia w leczeniu owrzodzeń podudzi.jpeg 13. Grupa gotowa do zajęć Siostro Skalpel.jpeg 14. Po zakończeniu  ćwiczeń z pielęgniarstwa chirurgicznego i internistycznego..jpeg

 

Opracowała studentka Anna Olbrich

Licznik wizyt na stronie: 5659
Opublikował: Renata Widziak   |  Data publikacji: 03-01-2013 16:05
Modyfikował: Renata Widziak   |  Data modyfikacji: 16-01-2013 17:30

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera