Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Szkolenie Kosmetyczne

 

         W dniu 27.11.2012r. w Instytucie Kosmetologii odbyło się szkolenie kosmetyczne. Uczestniczyły w nim studentki z II i III roku. Szkolenie obejmowało procedury zabiegowe oraz poznanie preparatów kosmetycznych profesjonalnej marki Bielenda. Studentki miały okazję zobaczyć trzy firmowe zabiegi będące najnowszym osiągnieciem firmy.

         Pierwszym z nich był masaż gorącymi muszlami filipińskimi. Muszle do masażu stworzono z egzotycznych muszli małż Tiger Clam.Wybierane pod względem idealnej wielkości, kształtu i wytrzymałości są wygładzane i szlifowane tak, aby wydobyć ich naturalny połysk. Działania te sprawiają, że powierzchnia muszli staje się nieskazitelnie gładka i delikatna. Istotą zabiegu jest to, że muszle poprzez wprowadzenie do ich wnętrza dwóch preparatów, na skutek reakcji chemicznej rozgrzewają  się do temperatury 55 stopni C. Kosmetolog jest w stanie kontrolować temperaturę muszli, co znacznie usprawnia przebieg zabiegu. Zadaniem klienta w tym czasie jest jedynie rozluźnienie mięśni i oddanie się chwili relaksu. Pomoże mu w tym z pewnością ciepło emitowane przez muszle filipińskie oraz unoszący się zapach używanych do zabiegu kosmetyków.

         Drugi zaprezentowany został zabieg z użyciem kosmetyków sporządzonych na bazie komórek macierzystych  PhytoCellTec™ Argan. Zabieg regeneruje komórki skóry, nawilża, uelastycznia i odżywia ją, zwiększa jej gęstość , zmniejsza głębokość zmarszczek oraz wzmacnia funkcje metaboliczne skóry. Zabieg jest przyjemny w odczuciach, stosowane są w nim preparaty, do których wprowadzenia użyć można różnego rodzaju aparatury kosmetycznej a efekty są spektakularne, co firma potwierdza badaniami.

         Ostatnim zabiegiem był "zastrzyk młodości", który ma głównie działanie przeciwzmarszczkowe oraz silnie nawilżające.

Przyczyną tego jest główny składnik preparatu jakim jest kwas hialuronowy. Efekty są natychmiastowe, i widoczne po pierwszym zabiegu, jest on więc zabiegiem bankietowym. Chcąc utrzymać efekt zniwelowania zmarszczek na dłużej klient może zastosować serię zabiegów.

Ponadto studentki mogły zapoznać się teoretycznie i praktycznie z niemal każdym produktem kosmetycznym firmy Bielenda. Wiedza dotycząca nowości na rynku kosmetycznym zdobyta podczas szkolenia niewątpliwie sprawiła, że było one bardzo wartościowe oraz sprawiło, iż studentki Kosmetologii będą  bogatsze  w swoim wykształceniu.

                                                                                    

         mgr Monika Kurek

 

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1921
Opublikował:    |  Data publikacji: 29-11-2012 09:21
Modyfikował:    |  Data modyfikacji: 29-11-2012 13:30

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera