W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora oraz raport z badania antyplagiatowego może mieć formę skanu lub oryginału

System PBN w wersji produkcyjnej

PBN (logo).png
 

18 maja 2020 r. została udostępniona wersja produkcyjna systemu PBN 2.0. Jest to od tej pory jedyna aplikacja systemu PBN, która łączy w sobie funkcjonalności dotychczasowych modułów. Od teraz można dodawać publikacje do repozytorium. Ponadto, system podłączony jest do produkcyjnej bazy ORCID, skąd można pobierać i wysyłać pojedyncze publikacje.


Funkcjonalności systemu PBN

W systemie PBN istnieje jedno wspólne repozytorium, do którego trafiają wszystkie dodawane publikacje. Udostępniona aplikacja dostarcza także Profil Autora, czyli funkcjonalności dla autorów indywidualnych, oraz Profil Instytucji zawierający pakiet funkcjonalności dla podmiotów. Aktualnie w Państwa ręce oddajemy podstawową wersje Profilu Instytucji. W najbliższym czasie, Profil Instytucji będzie intensywnie rozwijany i poszerzany o dodatkowe widoki i udogodnienia. Repozytorium systemu PBN zostało zasilone danymi z Modułu Repozytoryjnego oraz Modułu Sprawozdawczego PBN. Ponadto, na podstawie danych z Modułu Sprawozdawczego (informacji o afiliacjach) dodatkowo utworzono Profile Instytucji.


Podstawowa wersja Profilu Instytucji

Profile Instytucji zostały zasilone publikacjami zgodnie z założeniami migracji – do Profili Instytucji nie zostały zaimportowane publikacje z błędem, a także publikacje bez oznaczonych afiliacji. Ponadto, zgodnie z założeniami, zostały usunięte duplikaty publikacji w ramach podmiotu (duplikaty weryfikowalne po numerze DOI). Profil Instytucji będzie intensywnie rozwijany. Kolejne funkcjonalności będą wdrażane etapami, tak aby Profil Instytucji był wygodny i przejrzysty.


Logowanie do systemu PBN i praca w systemie

Aby zalogować się do aplikacji, należy skorzystać ze swoich dotychczasowych danych do logowania. Zachęcamy do weryfikacji danych i nauki pracy z systemem. W związku z tym, że PBN 2.0 jest nowym systemem i obsługuje wiele nowych procesów zachęcamy Państwa do zgłaszania wszelkich postulatów i uwag. Przez pierwszy okres po wdrożeniu systemu, potencjalne błędy będą naprawiane w specjalnym, przyspieszonym trybie.


Polska Bibliografia Naukowa: https://pbn.nauka.gov.pl

Licznik wizyt na stronie: 34
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 21-05-2020 14:03
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 21-05-2020 14:14

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera