W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora oraz raport z badania antyplagiatowego może mieć formę skanu lub oryginału

Wymagania do wymiany legitymacji

Wymagania dotyczące wymiany legitymacji


Aby wymienić legitymację student musi:


1. Przesłać zdjęcie w wersji elektronicznej. Wymogi do zdjęcia:

  • format JPG (JPEG)

  • zdjęcie ma być aktualne

  • DPI: 300

  • zdjęcie zgodne z wymogami stosowanymi przy wydaniu dowodu osobistego (zdjęcie w kolorze, cała głowa, bez nakrycia głowy, bez ciemnych okularów, bez półprofilu)

  • zdjęcie twarzy (nie popiersie)

  • rozmiar: szerokość: 300 pikseli, wysokość 375 pikseli

  • rozmiar pliku: maksymalnie 250 kb


2. Wpłacić 22 zł na nr konta: ING Bank Śląski 32 1050 1504 1000

0090 3087 8947 (DOSTARCZYĆ DO DZIAŁU KSZTAŁCENIA POTWIERDZENIE ZAPŁATY - OSOBIŚCIE BĄDŹ MAILOWO - do odpowiedniego pracownika zajmującego się danym kierunkiem)

Przy odbiorze nowej legitymacji student będzie musiał zwrócić starą legitymację papierową.


 3. Zdjęcie w wersji elektronicznej oraz potwierdzenie zapłaty należy przesłać do Działu Kształcenia i Spraw Studenckich najpóźniej do dnia 28 maja 2020r.

Aktualizacja: Termin składania stosownych dokumentów potrzebnych do wymiany legitymacji został przedłużony ostatecznie do dnia 8 czerwca 2020 r.


4. Wymiana legitymacji dotyczy tylko chętnych studentów.


Informacja w sprawie ważności legitymacji studenckich, legitymacji doktoranta i legitymacji służbowych nauczyciela akademickiego


Uwaga, Ważne Informacje!

Przepisy regulujące kwestie wymiany legitymacji studenckich: art. 51b ust. 4 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym: w przypadku ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni, w okresie tego ograniczenia lub zawieszenia oraz przez 60 dni po jego zakończeniu, legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis stosuje się również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni. Zatem elektroniczne legitymacje będą ważne, ale tylko elektroniczne, zatem wszystkie papierowe legitymacje powinny podlegać wymianie mimo tego że przepis dotyczący tego obowiązku był nieprecyzyjny. Jeżeli chodzi o legitymacje elektroniczne – zachowują one ważność na podstawie art. 51b ust. 4 ustawy.

Licznik wizyt na stronie: 1273
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 19-05-2020 14:09
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 29-05-2020 10:46

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera