Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Nowa Forma Szkoleń w Centrum Promocji Informatyki

cpi_logo.png


Szkolenia zdalne to nowe rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w obecnej sytuacji epidemicznej. Nie ma potrzeby podróżowania i gromadzenia się w większych grupach. Szkolenia zdalne posiadają wszystkie atuty szkoleń stacjonarnych, bez konieczności dojazdu do sal szkoleniowych.


SYSTEM LATEX W PRACY NAUKOWCA - www.cpi.com.pl/php/impreza.php?id=551&fm=ne

  • On-line, 16 kwietnia 2020 r.

Uczestnicy szkolenia nabędą praktyczne umiejętności posługiwania się systemem Latex, potrzebne do przygotowywania z użyciem tego narzędzia artykułów naukowych, obszernych prac takich jak monografie, posterów oraz prezentacji multimedialnych. Szkolenie będzie poświęcone całemu procesowi tworzenia dokumentów, zaczynając od wybrania odpowiedniego środowiska pracy (edycja lokalna lub w chmurze), przez pracę nad dokumentem, kończąc na rozwiązywaniu częstych problemów i błędów.

Udział w szkoleniu pozwala płynnie rozpocząć korzystanie z systemu Latex, bez mozolnego procesu samodzielnego poznawania jego podstaw. Korzystanie z systemu Latex przy przygotowywaniu prac naukowych znacząco przyspiesza proces pisania, narzuca strukturę pracy, dzięki czemu pozwala autorowi skupić się wyłącznie na treści pracy.

Forma szkolenia: Dwa bloki prezentacji z sesją pytań w formie webinarium. Po każdym bloku przewidziany czas na pracę własną z możliwością konsultacji z prowadzącym. Na zakończenie szkolenia sesja odpowiedzi na najciekawsze pytania, które pojawiły się przy pracy własnej również w formie webinarium. Kończąc szkolenie uczestnik, prócz wiedzy posiada zestaw zrealizowanych przez siebie ćwiczeń, które stanowią doskonałą bazę do późniejszej, samodzielnej pracy nad publikacjami i prezentacjami.

Szkolenie skierowane jest zarówno do osób chcących poznać podstawy systemu Latex, jak i osób posiadających już pewne doświadczenie w pracy w tym środowisku i chcących uporządkować posiadaną wiedzę. Program jest wartościowy dla osób chcących poprawić swój warsztat przygotowywania publikacji i prezentacji naukowych poprzez wprowadzenie do niego narzędzia dedykowanego tego typu zastosowaniom.

Szkolenie prowadzi: Andrzej Jaeschke, doktorant w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej.


Inne szkolenia dostępne na stronie: www.cpi.com.pl

Licznik wizyt na stronie: 489
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 27-03-2020 12:04
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 27-03-2020 12:32

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera