W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Jak angażować naukowców w zarządzanie danymi badawczymi?

Zarządzanie danymi badawczymi staje się obecnie jedną z kluczowych umiejętności pozwalających na zapewnienie otwartości, rzetelności i integralności badań naukowych. Plan zarządzania danymi jest już niezbędnym elementem wniosków grantowych w konkursach Narodowego Centrum Nauki. Także uczelnie i instytucje naukowe stają przed koniecznością wdrażania procedur przechowywania i udostępniania danych badawczych oraz opracowania polityki otwartego dostępu.

W tym kontekście chcemy Państwu przedstawić ciekawą publikację  „Engaging Researchers with Data Management: The Cookbook”. Książka ma odpowiadać na problemy i bariery w promowaniu dobrych praktyk w zakresie zarządzania danymi badawczymi, w szczególności brak zaangażowania, motywacji i przekonania o potrzebie rozwoju kompetencji w tym obszarze. Składają się na nią 24 rozdziały z przykładami konkretnych strategii i działań, które mają na celu nie tylko zainteresowanie badaczy wspomnianym zagadnieniem, ale także wpisanie go w codzienną pracę naukowców.


Książkę w formacie PDF można pobrać ze strony wydawcy: https://www.openbookpublishers.com/product/1080

Zachęcamy do przeczytania!

Licznik wizyt na stronie: 57
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 20-03-2020 14:30
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 20-03-2020 14:40

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera