Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2020

Liga16_Konkurs_CSR.png


Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o CSR!


Rozpoczęła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Skierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy do 4 marca w ramach pierwszego etapu wypełniają  test online. Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody.


Harmonogram konkursu:

Zawiera 10 pytań zamkniętych. Poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 z nich (80%) gwarantuje przejście do II etapu pierwszym 400 osobom, które go rozwiążą. Pozostałe zakwalifikowane osoby zostaną zapisane na listę rezerwową. Informacja o dokładnym miejscu i godzinie rozpoczęcia II etapu zostanie przekazana drogą elektroniczną.

  • II etap (2 kwietnia 2020 r.) - wybrane uczelnie w Polsce

Test, który składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Etap ten odbędzie się na wybranych uczelniach w Polsce. Do drugiej części otwartej przechodzą tylko osoby, które osiągną najwyższe wyniki w części pierwszej –testowej.

  • Finał - rozstrzygnięcie (4 czerwca 2020 r.) - Warszawa

Do finału zostanie zakwalifikowanych 5 najlepszych osób z II etapu. Zadaniem finalistów/ek będzie zaprezentowanie przygotowanej przez siebie prezentacji na temat wybrany przez przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu – organizatora konkursu. Prezentacja odbywać się będzie przed Jury Ogólnopolskiego Konkursu z wiedzy CSR. Czas na przygotowanie się do finału będzie wynosił blisko 3 tygodnie.


Kto może wziąć udział w konkursie?

W Ogólnopolskim Konkursie z wiedzy o CSR może wziąć udział każdy/a student/ka oraz uczeń/uczennica szkoły średniej, którzy nie ukończył/a 26. roku życia. Liczy się chęć zdobywania wiedzy z zakresu CSR.

Regulamin Konkursu CSR 2020


Jakie korzyści daje udział w Konkursie CSR?

Konkurs CSR mobilizuje do lepszego zrozumienia idei CSR. Dotyczy on zagadnień teoretycznych jak i praktycznych – daje możliwość poznania dobrych praktyk z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu największych firm w Polsce. Na uczestników II etapu Ogólnopolskiego Konkursu  z wiedzy CSR czekają certyfikaty potwierdzające ich wynik i udział. Z kolei na finalistów/ki czekają nagrody: sprzęt elektroniczny, vouchery, publikacje nt. CSR.


Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB tworzy grupa studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasadorek CSR w lokalnych środowiskach. Poprzez różnorodne projekty realizowane przez organizacje w całej Polsce LOB dociera do osób i instytucji zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu dobrych praktyk biznesowych.


W ostatnim czasie obserwujemy zdecydowany wzrost zainteresowania zrównoważonym rozwojem oraz wpływem działań firm, administracji państwowej oraz innych podmiotów na m.in. środowisko naturalne czy zmiany klimatyczne wśród młodych osób. Stąd mamy nadzieję, że Ogólnopolski Konkurs z wiedzy o CSR zainteresuje szerokie grono, tych chcą sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę. Liczymy też, że część z nich w przyszłości dołączy też do naszej społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej- mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 


Forum Odpowiedzialnego Biznesu
ul. Szpitalna 5/20, 00-031 Warszawa, tel. +48 22 627 18 71
e-mail:     www.odpowiedzialnybiznes.pl

facebook.com/ForumOdpowiedzialnegoBiznesu

twitter.com/FOB_Poland


Ligę Odpowiedzialnego Biznesu wspierają:

  • Patron honorowy: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Finansów
  • Opiekunowie XV edycji LOB: CCC, Bank BNP Paribas, ERGO Hestia, Henkel Polska
  • Patroni medialni: Odpowiedzialnybiznes.pl; AIESEC Polska, Dlastudenta.pl, PRoto, IMM


CRS 2018 - logo.png

Licznik wizyt na stronie: 650
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 06-02-2020 14:02
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 06-02-2020 15:33

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera