Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Konkurs Wiedzy o Policji

5 grudnia 2019 r. w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu odbył się "Konkurs Wiedzy o Policji" z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.

W konkursie udział wzięło 88 reprezentantów z 44 szkół ponadpodstawowych całego województwa.

Przygotowany dla uczniów test składał się z 40 pytań. Dotyczyły one między innymi takich zagadnień jak: Ustawa o Policji, historia Policji oraz zasady postępowania kwalifikacyjnego kandydata do służby. Uczestnicy mieli 40 minut na udzielenie poprawnych odpowiedzi. Każda z placówek wyznaczyła po 2 uczniów, którzy indywidualnie reprezentowali swoje szkoły.


Na miejscu obecni byli funkcjonariusze różnych pionów, w tym kontrterroryści, policjanci prewencji oraz laboratorium kryminalistycznego. Policjanci zaprezentowali zadania i obowiązki, które na co dzień realizują. Była to również okazja do zapoznania się z wyposażeniem, które wykorzystują funkcjonariusze w codziennej służbie. Uczestnicy konkursu mieli również możliwość rozmowy z policjantami o ich pracy. Często są one pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji, co do przyszłej służby.


Na zakończenie, dyplomy i nagrody laureatom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz rektor naszej uczelni dr hab. Tomasz Halski.

  • I miejsce zajął Marcin Kasperek z Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu
  • II miejsce zajął Kacper Kłodziński z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie
  • III miejsce zajęła Zuzanna Drzewińska z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu, która w dogrywce pokonała Dennisa Kubiciela z Zespołu Szkół w Dobrodzieniu

Serdecznie Gratulujemy! :)


Informacje o konkursie na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

Informacje o konkursie na stronie Radia Opole

Informacje o konkursie na stronie Radia Doxa

PDFKonkurs Wiedzy o Policji z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej (Plakat)

 

 

Licznik wizyt na stronie: 453
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 09-12-2019 14:06
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 10-12-2019 10:35

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera