Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Zajęcia z psychiatrii prowadzone przez dr n. med. Igę Grad

Jedną z głównych form przekazywania wiedzy na uczelniach wyższych są wykłady. Mogą być monotonne, podręcznikowe lub nawet gawędziarskie i nie ma co ukrywać – na każdej uczelni i w każdym planie zajęć każdego studenta wpisane są wykłady, na których zaśniemy bez trudu.

Zasnąć również nie jest problemem bo każdy student cierpi na niedobór snu. Ileż to razy zdarzyło się, że szukaliśmy pomocy w tabletach lub smartfonach aby nie zasnąć na nudnych zajęciach?

Ale nie w PMWSZ w Opolu – tutaj studenci mogą wykorzystać wykłady bardziej efektywnie.

Tak było na zajęciach z psychiatrii, gdzie studentki III roku pielęgniarstwa zamiast ziewać na kolejnym nudnym wykładzie, najpierw mogły odpłynąć w objęcia Morfeusza przy szumie morza i śpiewie mew, a później uczyły się przez kreatywną zabawę. Niemożliwe? A jednak! Korzystając m.in. z bezużytecznych śmieci skonstruowały w grupach samoloty tak, aby żaden się nie rozpadł. Sprawdziły dzięki temu jak potrafią pracować w grupie i jak wyłonić lidera, jak komunikować się bez słów, a także aby nie oceniać po pozorach bo tak jak zwykły samolot ze śmieci ma swoją przeszłość, tak i każdy z nas dźwiga swój własny bagaż doświadczeń.

Studentki bawiły się również w głuchy telefon – co pokazało im, jak się tworzy plotka i jak łatwo o nieporozumienie.

Podsumowując: zajęcia z psychiatrii prowadzone przez dr n. med. Igę Grad są najlepszym przykładem, że nieszablonowe prowadzenie zajęć również może dużo studenta nauczyć, a nawet zainteresować :)

 

 

Licznik wizyt na stronie: 501
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 31-10-2019 11:29
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 31-10-2019 11:39

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera