Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Zmarł prof. Marek Tukiendorf, Rektor Politechniki Opolskiej

Rektor Tukiendorf.jpeg
 

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy niespodziewaną wiadomość o śmierci Jego Magnificencji Rektora Politechniki Opolskiej, prof. dr. hab. Marka Tukiendorfa.

Żegnamy - za wcześnie - wybitnego rektora, naukowca i nauczyciela akademickiego, człowieka wszechstronnie utalentowanego, aktywnego promotora integracji europejskiej,  który życie zawodowe związał z naszym regionem i skutecznie działał na rzecz rozwoju nie tylko  akademickości, ale i przedsiębiorczości Opola i Opolszczyzny oraz  upowszechniania nauki opolskiej i polskiej na świecie.

Jego śmierć to wielka strata dla nas wszystkich.

W imieniu społeczności uczelnianej Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu składam Rodzinie, Krewnym, Przyjaciołom oraz wszystkim Pracownikom Politechniki Opolskiej najszczersze kondolencje.


Rektor PMWSZ w Opolu
dr hab. Tomasz Halski


Uroczystości żałobne odbędą się w dniu 25 lipca 2019 roku o godzinie 13:00 w Katedrze Opolskiej p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci prof. dr. hab. Marka Tukiendorfa; Rektora Politechniki Opolskiej jest wystawiona w Rektoracie Politechniki Opolskiej (budynek nr 7, II kampus, ul. Prószkowska 76, I piętro sala 114).

Licznik wizyt na stronie: 935
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 18-07-2019 14:08
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 22-07-2019 17:17

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera