Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki raka piersi

W dniu 15 marca 2019 r. studentki z kierunku Położnictwo, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu Jagoda Jadczyk i Iwona Thiel wraz z nauczycielem akademickim mgr Marią Gramberg prowadziły warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki raka piersi. Warsztaty odbywały się w zakładzie kolejowym ‘’Wagon Opole’’ Sp. z o.o. przy ulicy Tadeusza Rejtana 7 w Opolu w  3 grupach wgodzinach 10:00 – 13.00. W warsztatach uczestniczyło 48 pań.

Na początku każdego spotkania mgr Maria Gramberg przeprowadziła wykład mający na celu przybliżyć słuchaczkom  tematykę profilaktyki raka piersi. Paniom dostarczono wiedzy na temat raka piersi, metod samobadania i jego istoty.

Mając do dyspozycji szeroki wachlarz fantomów studentki położnictwa pod nadzorem nauczyciela akademickiego instruowały każdą z Pań z zakresu samobadania piersi. Panie z wielkim entuzjazmem i oddaniem starały się przyswoić nowo poznaną wiedzę. Z chęcią korzystały z pomocy studentek.

Naszym zdaniem warsztaty były bardzo udane i potrzebne. Widać było brak dostatecznej wiedzy kobiet dotyczącej raka piersi. Panie zadawały wiele pytań, na które otrzymywały wyczerpujące informacje. Warsztaty zostały zapamiętane przez każdą z uczestniczek.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 343
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 22-03-2019 08:42
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 22-03-2019 08:57

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera