Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Rejestracja Potencjalnych Dawców Szpiku Kostnego w PMWSZ w Opolu

PMWSZ-DKMS.png


Wydział Fizjoterapii PMWSZ w Opolu oraz Fundacja DKMS

serdecznie zapraszają du udziału w akcji:

REJESTRACJA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU

  • Miejsce - hol przy auli 045 (SW)
  • Godzina - 9:00 - 16:00

Magda Koszela ma 6 lat i wraz z rodzicami i 3-letnim bratem Frankiem mieszka w Większycach. Oliver Stais ma 3 lata i wraz z rodzicami i 6-cioletnią siostrą Laurą mieszka w Walcach. Łączy ich uwielbienie do jazdy na rowerze oraz chęć pomocy innym. Niestety łączy ich również wspólna diagnoza – białaczka limfoblastyczna. Rodzice dowiedzieli się o chorobach dzieci w październiku. W tym momencie ich życie zmieniło się diametralnie. Trzeba było odłożyć plany i marzenia. Teraz największym wspólnym marzeniem Madzi i Olivera jest powrót do domu, do najbliższych.

Madzię czeka długotrwałe leczenie. Na ten moment nie potrzebuje przeszczepienia. Oliver, aby wrócić do zdrowia potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.

Obie rodziny wiedzą już na pewno, że wsparcie innych ludzi jest bezcennym darem. Wiedzą także, jak wiele dzieci potrzebuje pomocy. Dlatego wspólnie apelują: „Przyjdźcie i zarejestrujcie się, jako potencjalni Dawcy szpiku. Nigdy nie wiadomo, kto z nas będzie potrzebował pomocy drugiego człowieka. Potrzeba tak niewiele, aby uczynić tak dużo - uratować ludzkie życie”PODARUJ KOMUŚ SZANSĘ NA ŻYCIE, TO PROSTE!
Licznik wizyt na stronie: 920
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 05-12-2018 13:12
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 05-12-2018 13:46

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera