Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

ORCID - system identyfikacji naukowców

ORCID.png


Zgodnie z nową ustawą istnieje konieczność uporządkowania dorobku publikacyjnego, wiąże się to zwłaszcza ze zwróceniem szczególnej uwagi na sposób afiliowania publikacji. W związku z tym każdy pracownik naszej uczelni prowadzący działalność naukową proszony jest o założenie konta w systemie ORCID.

ORCID (Open Researcher and Contributor ID) – jest międzynarodowym systemem  umożliwiającym jednoznaczne rozpoznanie autorów publikacji naukowych.

Każdy naukowiec po założeniu profilu otrzymuje indywidualny numer, dzięki któremu można zidentyfikować prace jego autorstwa. Profil w serwisie ORCID można w prosty sposób połączyć z profilami w bazach Scopus oraz Web of Science, co zapewni automatyczną wymianę danych.

Pracownicy prowadzący działalność naukową są zobligowani do założenia i uzupełnienia profilu.  Po założeniu profilu prosimy o przekazanie indywidualnego numeru ORCID do Sekcji Nauki i Wydawnictw

Kontakt:

  • 77 44 23 591

Aby zarejestrować się w serwisie wystarczy wejść na stronę: www.orcid.org/register następnie podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz hasło.


PDFInstrukcja zakładania profilu ORCID

PDFZarządzenie Nr 037/2018 w spr. obowiązku uzyskania przez pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych PMWSZ w Opolu uniwersalnego identyfikatora naukowca ORCID

Licznik wizyt na stronie: 1640
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 05-10-2018 13:48
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 30-10-2018 11:50

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera