Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Konferencja 5 czerwca 2018

Konferencja „Zdarzenia niepożądane w pielęgniarstwie i  położnictwie, prawa pacjenta”

                W dniu 05.06.2018r na terenie naszej uczelni odbyła się  konferencja  „Zdarzenia niepożądane w pielęgniarstwie i położnictwie, prawa pacjenta” z cyklu  Prawo a Medycyna. Konferencja odbyła się pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych  przy współpracy Wydziału Nauk Medycznych   PMWSZ w Opolu Konferencja przeznaczona była do Pan pielęgniarek i położnych, pracujących w naszych szpitalach i przychodniach jak i studentów pielęgniarstwa i położnictwa.

Goścmi  honorowymi konferencji były  Wicewojewoda Województwa Opolskiego  Pani Wioletta Porowska i Pani Zofia Małas  - prezes Naczelnej Rady  Pielęgniarek  i  Położnych.    W obliczu braków kadrowych pielęgniarek i położnych w naszym województwie, które już zagrażają życiu pacjentów wspólnie ogłoszono  „Strategię dla Województwa Opolskiego” Jesteśmy pierwszym województwem (co można traktować jako pilotaż), gdzie  będą podjęte konkretne działania w celu  zatrzymania migracji absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa z naszego województwa.

Pan Paweł Strzelec – radca prawny wygłosił wykład na temat praw pacjenta w praktyce  zawodowej  pielęgniarki i położnej. Natomiast Pani prezes Zofia Małas odniosła się do bezpieczeństwa pacjenta a zdarzeń niepożądanych w pracy pielęgniarek i położnych.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem  pielęgniarek i położnych.

Sporządziła:

Joanna Siekierka

 

 

Licznik wizyt na stronie: 1270
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 14-06-2018 13:52
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 14-06-2018 13:56

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera