Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

II OPOLSKIE GRY SYMULACYJNE SIMOLYMPICS 2018

II OPOLSKIE GRY SYMULACYJNE SIMOLYMPICS 2018

W dniu 9 czerwca 2018 roku w naszej Uczelni odbyły się II OPOLSKIE GRY SYMULACYJNE SIMOLYMPICS 2018. W zawodach udział wzięli studenci Wydziału Nauk Medycznych. Do zawodów przystąpiły 4 zespoły. Zawody przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym etapie zawodnicy zmagali się  z zadaniami przygotowanymi w ramach scenariuszy: „Marianna Gorzka Czekolada”,  „Lichy Bajtel” i „Pogoń z czasem”. Oceniano nie tylko prawidłowość wykonania poszczególnych czynności pielęgniarskich i czas ich wykonania ale także umiejętność przeprowadzenia badania fizykalnego, sposób prowadzenia wywiadu z pacjentem, współpracę w grupie, kierowanie grupą przez lidera, komunikację na zasadzie pętli zamkniętej.

Do ostatniego etapu zakwalifikowały się dwa zespoły uczestników. Do finału zaproszono pacjenta standaryzowanego a scenariusz zatytułowano „Czacha dymi”. Obie grupy bardzo dobrze poradziły sobie z rozpoznaniem cukrzycy u pacjenta z oponiakiem mózgu w wywiadzie, którego zadaniem było maskowanie wysokiego poziomu glikemii poprzez częste uskarżanie się na silny ból głowy.

Zwycięzcami II OPOLSKICH GIER SYMULACYJNYCH SIMOLYMPICS 2018 zostały studentki I roku pielęgniarstwa: Adrianna Zalewska, Anna Karbowska, Dominika Kluba i Agata Szymczykiewicz.

Sporządziła: Katarzyna Szwamel

 

 

Licznik wizyt na stronie: 665
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 14-06-2018 13:32
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 14-06-2018 13:40

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera