W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

Konkurs #SustainHack

Sustainhack_baner.png


#SustainHack – hakuj dla
zrównoważonego rozwoju


Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z platformą ChallengeRocket.com zaprasza do udziału w pierwszym #SustainHack, czyli konkursie Idea Challenge, którego celem jest znalezienie rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską.


#SustainHack to ogólnopolski konkurs skierowany do kreatywnej społeczności (programistów, grafików, inżynierów, naukowców, marketingowców, startupów i in.), która ma za zadanie w określonym czasie do 5 kwietnia 2018 r. dostarczyć swój pomysł na jedno lub dwa z wyznaczonych w konkursie wyzwań. Konkurs organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu na platformie ChallengeRocket.com. Hackathon jest organizowany w formie wyzwania online, dzięki czemu w wydarzeniu mogą uczestniczyć wszyscy - bez względu na lokalizację.


Kto może wziąć udział ?

Do konkursu można aplikować indywidualnie bądź w drużynach do 5 osób. Uczestnicy na nadesłanie prac (w formie prezentacji PowerPoint, animacji, dokumentu czy zdjęć) mają czas do 5 kwietnia 2018 roku. Wystarczy zarejestrować się na stronie: www.challengerocket.com/pl/sustainhack


Dwa wyzwania dwie nagrody!

Bank BGŻ BNP Paribas i Kompania Piwowarska jako pierwsze firmy w Polsce zdecydowały się na nową formę działania w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez partnerstwo przy #SustainHack.

  • Wyzwanie Banku BGŻ BNP Paribas: Pomyśl o swoich rodzicach, dziadkach, znajomych i stwórz rozwiązanie, które ułatwiłoby im życie! Spraw, by ich doświadczenia z bankiem były od dziś już tylko przyjemne i bezstresowe!
     
  • Wyzwanie Kompanii Piwowarskiej: Pomyśl o tym, jak dorośli mogą wpłynąć na nieletnich? Jak sprzedawcy mogą efektywniej odmawiać nieletnim sprzedaży alkoholu? Jak uświadamiać kobiety oraz ich bliskich, że alkohol w ciąży szkodzi?

Na twórców najlepszych rozwiązań czekają nagrody 2 x 10 000 zł !

Ponadto autorzy zwycięskich projektów mają szansę na współpracę z Bankiem BGŻ BNP Paribas oraz Kompanią Piwowarską w ramach rozwoju i implementacji powstałych w konkursie rozwiązań.


#SustainHack to pierwsza taka w Polsce inicjatywa, Bank BGŻ BNP Paribas i Kompania Piwowarska są prekursorami nowych trendów w zakresie działań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, inicjator Konkursu Idei, dąży do tego, by takie innowacje upowszechnić na polskim rynku. Jednym z kluczowych powodów, a zarazem korzyści płynących z organizowania hackathonów, jest transformacja biernych interesariuszy w aktywnych obywateli, podejmujących wyzwania zrównoważonego rozwoju i pomagających firmom w szybszym reagowaniu na rosnące problemy ekonomiczne, społeczne i środowiskowe w swoim otoczeniu.


Weź udział w #SustainHack!

Jeżeli jesteś w stanie odpowiedzieć na powyższe wyzwania, a przed oczami już widzisz potencjalne rozwiązania, koniecznie wejdź na stronę #SustainHack. Jury, składające się z pracowników firmy odpowiedzialnych za strategiczne działania organizacji, wyłoni najlepsze rozwiązania powstałe w trakcie konkursu na podstawie takich kryteriów, jak atrakcyjność rozwiązania, potencjał rozwojowy, użyteczność czy możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców.

Finał odbędzie się 12 kwietnia 2018 podczas 7. Targów CSR na PGE Narodowy (www.odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr).


14 marca 2018 r. o godz. 18:00 na fanpage ChallengeRocket (facebook.com/ChallengeRocket) odbędzie się OTWARTE WEBINARIUM dla osób zainteresowanych konkursem #SustainHack oraz tych, którzy potrzebują inspiracji do działań z zakresu poszukiwania innowacji.

W webinarium wezmą udział:

  • Iwona Filmowska, Partership & Event Manager, ChallengeRocket 
  • Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna, Członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  • Michał Miszułowicz, menedżer ds. współpracy z ekosystemem startupów w Banku BGŻ BNP Paribas 
  • Grzegorz Adamski, kierownik ds. public affairs, Kompania Piwowarska
  • Paweł Kwiatkowski, Co-founder, CTO, ChallengeRocket

Webinarium.jpeg


Organizatorzy.png

Licznik wizyt na stronie: 989
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 14-03-2018 09:11
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 14-03-2018 10:03

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera