'/>

Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Cudny chłopak - film

Dnia 23.II.2018 roku II rok Pielęgniarstwa stacjonarnego I stopnia PMWSZ w Opolu w ramach przedmiotu „Rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych” wybrał się do kina aby obejrzeć film pt.”Cudowny chłopak”, wraz z koordynatorem przedmiotu i jednocześnie opiekunem roku mgr Małgorzatą Szerszeń.

Film ukazał życie 10 letniego chłopca, który od urodzenia miał zdeformowaną twarz. Idąc po raz pierwszy do szkoły chciał udowodnić rówieśnikom, że wnętrze człowieka jest ważniejsze niż jego wygląd zewnętrzny. Seans został bardzo pozytywnie przyjęty przez studentów i poruszył serca niejednego z nich. Z całą pewnością przedstawiona historia spowoduje, że będziemy patrzeć na naszych pacjentów w bardziej holistyczny sposób.

W imieniu studentów: Joanna Gawrońska, Magdalena Rajczyk, Gabriela Dudoń

          Film pokazał, że Ci którzy zachowywali się źle, raniąc przy tym dotkniętego przez los chłopca i osoby blisko z nim związane, mają w sobie potencjał do zmiany na lepsze. Ale "Ktoś" lub "Coś" musi tę zmianę w nich zainicjować. Na początku tych pozytywnych zmian powinna być AKCEPTACJA. Najczęściej za naszą postawą stoi nasze wychowanie, relacje panujące między rodzicami. Oprócz cudownego chłopca te tak różne, często skomplikowane relacje widzieliśmy na przykładzie "drugoplanowych" bohaterów.

Cieszę się, że mogłam obejrzeć i przeżyć ten godny polecenia do obejrzenia film, w takim towarzystwie a do jego treści i przekazu powrócimy na zajęciach.

Koordynator przedmiotu i opiekun roku Małgorzata Szerszeń

Licznik wizyt na stronie: 654
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 28-02-2018 13:20
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 28-02-2018 13:41

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera