W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora oraz raport z badania antyplagiatowego może mieć formę skanu lub oryginału

Debata pt. ,,Życie (z) i (bez) HIV” - 1 grudnia br.

Z okazji Światowego Dnia Walki z HIV i AIDS obchodzonego 1 grudnia na całym świecie, Urząd Marszałkowski w Opolu wraz z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Opolu, zorganizował debatę pt. ,,Życie (z) i (bez) HIV”. Udział w konferencji wzięli studenci, pedagodzy oraz eksperci. Na konferencji swoje przemówienia przedstawiali również nasi wykładowcy - dr n. med. Lucyna Sochocka – Dziekan Wydziału Pielęgniarstwa oraz dr Anna Matejuk, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. Przedstawione zostały statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej zakażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS zarówno Polski jak i woj. opolskiego, które pokazują tendencję skokową osób zakażonych wirusem HIV, natomiast spadkową umierających z powodu AIDS. Poruszony został także temat poziomu wiedzy i świadomości kobiet w okresie prokreacji na temat ryzyka zakażenia płodu wirusem HIV. Jak przekonywała dr Lucyna Sochocka, badania będące "owocem" pracy magisterskiej na naszej uczelni, pokazują, że wiedza jest na poziomie podstawowym i mogłaby być większa. Podczas konferencji zaprezentowane zostały spoty edukacyjno-profilaktyczne oraz fragmenty programu reportażowego autorstwa Sylwii Nieckarz, zrealizowanego przez TVP Opole na zlecenie Samorządu Województwa Opolskiego.
Spotkanie zakończyła debata, podczas której zachęcano uczestników do wykonania badania na obecność wirusa HIV. Badanie te można wykonać bezpłatnie i anonimowo w kilku miejscach w Opolu, m.in. w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym przy ul. Kośnego 53.

Przygotowała: Magdalena Matyszok

 

 

http://opole.tvp.pl/35045415/psychokonteksty-zrob-test-na-hiv

 

Licznik wizyt na stronie: 1203
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 06-12-2017 10:37
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 06-12-2017 10:44

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera