Szlachetna Paczka w PMWSZ w Opolu

Szlachetna Paczka.png


Kochani! Jak co roku przyszedł czas na naszą Szlachetną Paczkę!


Wszelkie informacje będą przekazane opiekunom lat, a także starostom roku.

Zbiórka pieniędzy prowadzona będzie w dniach 20.11.2017 r. - 06.12.2017 .r

Z całego serca zapraszamy do włączenia się i oddania swojej "cegiełki". Jest nas tak dużo, że możemy wszystko !! :)


Wybór rodziny zawsze jest trudny, ponieważ osób potrzebujących zawsze będzie dużo. Każda historia sprawia, że człowiek dostrzega i docenia swoją sytuację. Mimo, że nie ma się często wszystkiego, czytając opisy - nic więcej nam nie trzeba Teraz możemy dołożyć swoją cegiełkę do rodziny, której opis przedstawimy Wam poniżej:

Pani Ania (19 l.) wychowuje samodzielnie dwójkę młodszego rodzeństwa: siostrę Marysię (14 l.) oraz brata Michała (6 l.). Na co dzień rodzeństwo uczy się jeszcze w szkołach: zawodowej, gimnazjum oraz szkole podstawowej. Ze względu na to, żaden z członków rodziny nie może podjąć zatrudnienia:

Dwa lata temu matka rodziny wyprowadziła się do Niemiec. Szczególnie trudna sytuacja zaczęła się w sierpniu br., kiedy to nagle zmarł ojciec dzieci. Pani Ania stała się dla brata i siostry rodziną zastępczą. Rodzeństwo z dnia na dzień zostało bez środków do życia, gdyż zostały wstrzymane im świadczenia 500+. Koszmar dzieci potęguje fakt, że zmarły ojciec zostawił po sobie ok. 11 000 zł długów oraz nierozwiązane sprawy prawne. Rodzina utrzymuje się z alimentów oraz jednorazowego zasiłku z OPSu. Po odliczeniu wszystkich kosztów, związanych z funkcjonowaniem rodziny, na osobę przypada po 300 zł.

Najstarsza córka jest dumna, że mimo trudnej sytuacji, młodsze rodzeństwo dość dobrze radzi sobie w szkole oraz nie sprawia problemów wychowawczych. Każda z osób jest uzdolniona ruchowo. Ania kiedyś tańczyła, Marysia gra w siatkówkę, a Michał w piłkę nożną. Rodzinka lubi aktywnie spędzać czas. Pomiędzy wszystkimi osobami widać miłość, więź i wzajemną troskę. Często razem przygotowują posiłki np. lepią pierogi. Pani Ania bardzo się stara, aby codziennie zapewnić rodzeństwu ciepły i pożywny obiad.

Wśród najważniejszych potrzeb kobieta wymienia łóżko (stare jest zepsute, wybite; trzeba uważać, żeby w nocy podczas obracania się nie rozpadło się na dwie części), laptop (potrzebny jest do odrabiania lekcji, uczenia się; pozwoli zlikwidować wykluczenie technologiczne) oraz środki czystości (potrzebne do prawidłowego funkcjonowania, są dość drogie)."


W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: +48 500 853 897

Organizator - Samorząd Studencki PMWSZ w Opolu

Licznik wizyt na stronie: 767
Opublikował: Marcin Gajda   |  Data publikacji: 21-11-2017 10:10
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 21-11-2017 14:26

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera