Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Latvian Academy of Sport Education w Rydze - wizyta w ramach programu ERASMUS +

LATVIAN  ACADEMY  OF  SPORT  EDUCATION

LATVIJAS SPORTA IZGLĪTĪBAS AKADĒMIJA

W dniach 8-10 listopada 2017 r. mgr  Elżbieta Szlenk-Czyczerska i mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka w ramach programu ERASMUS +  odwiedziły Latvian Academy of Sport Education w Rydze. Wizyta miała charakter szkoleniowy, a przewodnikiem po Akademii był Prof.  Uldis Svinks.

Łotewska Akademia Wychowania Fizycznego (LASE) jest   naukową  i zawodową publiczną uczelnią wyższą. Powstała  6 września 1921 roku.

 LASE jest uczelnią wyższą,  która gwarantuje jedność nauki i badań naukowych w dziedzinie nauk sportowych i opieki zdrowotnej w sporcie zgodnie z "Łotewskim Narodowym Planem Rozwoju na lata 2014-2020”.  9 maja 2006 roku wpisana do rejestru instytutów naukowych.

Misja LASE: zapewnieni międzynarodowo uznanych badań jakościowych, rozwijanie innowacyjnych badań naukowych w dziedzinie nauk sportowych i opieki zdrowotnej w sporcie,   przygotowanie  specjalistów sportowych,   rozwój  państwa łotewskiego.  

Ryga, stolica Łotwy, ma piękną secesyjną starówkę, którą miałyśmy okazję zobaczyć. Jesteśmy tez pod dużym wrażeniem otwartości i życzliwości mieszkańców miasta.

Sporządziły: mgr Elzbieta Szlenk-Czyczerska, mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka

 

 

Licznik wizyt na stronie: 890
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 16-11-2017 12:52
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 16-11-2017 13:13

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera