Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

I WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWO – NAUKOWA DLA PIELĘGNIAREK MEDYCYNY SZKOLNEJ

I  WOJEWÓDZKA KONFERENCJA  SZKOLENIOWO – NAUKOWA  DLA PIELĘGNIAREK MEDYCYNY SZKOLNEJ

22.09.2017 r.  w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu odbyła się po raz  pierwszy I Wojewódzka Konferencja Szkoleniowo-Naukowa dla pielęgniarek Medycyny Szkolnej.  Organizatorem konferencji była PMWSZ wraz z oddziałem terenowym Stowarzyszenia Pielęgniarek Medycyny Szkolnej w Opolu. Temat konferencji „Lepiej zapobiegać niż leczyć. Uczeń z problemami – wyzwaniem dla pielęgniarki”. W czasie konferencji mgr Anna Zagola - logopeda wskazała najczęstsze przyczyny niepowodzeń szkolnych dziecka, które można wykryć już na wczesnym etapie rozwoju. Problemy funkcjonowania Medycyny Szkolnej w obliczu  zachodzących zmian w ochronie zdrowia poruszyła Pani Anna Michalska prezes Higmed sp z o. o w Opolu. Natomiast Pani mgr Ewa Ledwoń przedstawiła trudności dziecka z cukrzycą typu 1 uczęszczającego do szkoły. Dzieci z cukrzycą typu 1 stanowią coraz większy problem  w pracy pielęgniarek Medycyny Szkolnej, z którymi pielęgniarki szkolne doskonale sobie radzą.

W części warsztatowej wystąpił dr  Adam Płaczek. zaprezentował najnowsze rekomendacje udzielania pierwszej pomocy. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Było to widoczne po ilości uczestników.

sporządziła

JOANNA SIEKIERKA

Licznik wizyt na stronie: 1303
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 13-11-2017 14:43
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 04-12-2017 09:33

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera