Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Wizyta w Klinikum Westfalen.

Wizyta w Klinikum Westfalen.

W dniach 29.08 - 1.09.2017 r  nauczyciele Wydziału Pielęgniarstwa    mgr E. Radwańska i mgr A. Klimczyk w  ramach programu Erasmus+ przebywały w Klinice Westfalia w Dortmundzie.

Klinika  Westfalia  jest częścią Akademickiego  Szpitala Klinicznego  Uniwersytetu  w Bochum.  Znajduje się w niej  16 nowocześnie wyposażonych oddziałów, w tym: anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia ogólna i  urazowa, oddział onkologiczny dziennego pobytu (ambulans onkologiczny), gastroenterologia, kardiologia, neurologia, radiologia, medycyna snu.

W Klinice  powstały interdyscyplinarne centra  leczenia raka piersi, jelit, prostaty i płuc.

W  interdyscyplinarnym  oddziale - Station Comfort, leczeni są pacjenci z chorobami wewnętrznymi, chirurgicznymi, urologicznymi i  ginekologicznymi. Sale chorych są 1 i 2 osobowe z łazienkami, telewizorem i internetem. W  oddziale znajduje się  duża, nowocześnie wyposażona część wypoczynkowa ( kanapy, fotele, ścianka wodna, barek kawowy) przeznaczona dla pacjentów i osób odwiedzających. W oddziale leczonych jest 40 pacjentów.   W Station Comfort pracują pielęgniarki  z dużym stażem zawodowym i wieloma specjalizacjami.  Pielęgniarki pracują wg następującego schematu : w czasie dyżuru leki doustne dla  wszystkich pacjentów oddziału  w " pokoju leków "przygotowuje 1  pielęgniarka,  kroplowe wlewy dożylne również dla wszystkich chorych przygotowuje 2-ga pielęgniarka, kolejna wykonuje opatrunki, pozostałe  pielęgniarki wykonują czynności pielęgnacyjne.   Krew do badań diagnostycznych pobierają lekarze. Przygotowaniem sali dla pacjenta, wprowadzeniem chorego do sali, dostarczaniem posiłków, napojów, gazet itp. zajmują się pracownicy  "serwisu"  ( odpowiednik obsługi hotelowej w Polsce). Wszyscy pacjenci  przyjmowani  do kliniki mają zakładane na przedramię niealergizujące  opaski identyfikacyjne. Umieszcza się na nich obok nazwy szpitala i oddziału, nazwisko i imię pacjenta,  datę urodzenia  i  datę przyjęcia do kliniki.

Krój mundurków pielęgniarskich w całej klinice jest jednakowy, ale kolory różne w zależności od oddziałów. Mundury  zmienia się  codziennie, pobierając  wg rozmiaru z szaf w szatni.

Elektroniczny System Kliniki Westfalia pozwala zarówno lekarzom jak i pielęgniarkom na poświęcanie większej ilości czasu pacjentom. System ten  został wyróżniony nagrodą Kraju Związkowego Nadrenii-Westfalii za innowacje. W Klinice   wykorzystuje się  nowoczesne rozwiązania techniczne, między innymi zrobotyzowany układ chirurgiczny da Vinci, który umożliwia precyzyjne operacje, szczególnie w trudno dostępnych miejscach w ciele pacjenta. Operacje wykonywane z użyciem da Vinci charakteryzują się  minimalnym urazem operacyjnym,  małą utratą krwi i  bardzo szybką rekonwalescencją. Robot umożliwia bezpieczny dostęp do takich miejsc organizmu, do których  wgląd w sposób tradycyjny jest bardzo trudny np. zmiany nowotworowe w miednicy małej .

Klinika dysponuje helikopterem medycznym.

Atmosfera  w klinice jest przyjazna dla pacjentów, obsługa szybka i miła, a praca dobrze zorganizowana.

Zdjęcia nr:

3, 4.  zdjęcia z oddziałów

1, 2.  sale chorych

8.  " serwis"

9.  wizyta lekarska

10, 11.  mgr E. Radwańska i mgr A. Klimczyk

12.  helikopter medyczny kliniki

 

 

Licznik wizyt na stronie: 668
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 23-10-2017 15:09
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 07-11-2017 10:57

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera