Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Testujemy nowe Bazy

Szanowni Państwo,

od 16 X do 16 XII 2017 roku

oferujemy otwarty dostęp testowy do baz

CINAHL with Full Text, Rehabilitation Reference Centre oraz Nursing Reference Center

Bazy są aktywne na terenie Biblioteki, w ramach dostępu dla Instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych z wykorzystaniem następujących danych logowania:

ZGŁOŚ SIĘ PO DANE DO BIBLIOTEKI

 

 

 

CINAHL with Full Text.png


"CINAHL with Full Text jest bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa i nauk pokrewnych i zawiera pełny tekst ponad 630 czasopism. Wiele najczęściej wykorzystywanych czasopism pełnoteksowych jest dostępne bez okresu karencji. Baza indeksuje ponad 3.100 czasopism z dziedziny pielęgniarstwa i nauk pokrewnych i udostępnia ponad 3,8 miliona rekordów z archiwami od 1971 roku. Baza zawiera pełną kolekcję anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez National League for Nursing i American Nurses' Association. CINAHL with Full Text obejmuje takie dziedziny jak pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną, zdrowie publiczne i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Dodatkowo baza oferuje dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacje z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, materiały audiowizualne i rozdziały książek. Baza zawiera przeszukiwalne cytowania z około 1.300 czasopism."

 

Rehabilitetion Reference Center.png

 

"Rehabilitation Reference Center jest narzędziem z zakresu medycyny opartej na dowodach dla studentów, lekarzy oraz specjalistów z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Zawartość bazy obejmuje ponad 800 przeglądów klinicznych, informacje o ponad 100 instrumentach badawczych i ponad 11.700 lekach, około 9.800 obrazów ćwiczeń, około 3.000 tematów z zakresu edukacji pacjentów, encyklopedie i wiele innych danych. Tematyka bazy obejmuje fizykoterapię, terapię zajęciową i logopedię. Zawartość bazy jest uaktualniana co tydzień. Przeglądy kliniczne zawierają najlepsze dostępne dowody naukowe zebrane w procesie systematycznej wnikliwej obserwacji i monitoringu."

 

Nursing Reference Center.png

 

"Baza Nursing Reference Centre zaprojektowana specjalnie dla pielęgniarek. Dostarcza informacji opartych na dowodach w celu zapewnienia opieki przy łóżku pacjenta. Zawiera informacje dotyczące kształcenia ustawicznego oraz badań z zakresu pielęgniarstwa. Dzięki Nursing Reference Centre pielęgniarki mogą szybciej odpowiedzieć na pytania, pogłębić swoje umiejętności i czytać artykuły z czasopism pełnotekstowych w dowolnych miejscu i czasie. Nursing Reference Centre ułatwia kształcenie pielęgniarek w zakresie medycyny opartej na dowodach i najlepszych praktyk pielęgniarskich. Dzięki bazie pielęgniarki, nauczyciele, absolwenci szkół pielęgniarskich mają zapewniony szybki i łatwy dostęp do najnowszych informacji, aby zapewnić najlepszą opiekę pacjentom."

 

Licznik wizyt na stronie: 1680
Opublikował: Barbara Nogajska   |  Data publikacji: 17-10-2017 13:03
Modyfikował: Barbara Nogajska   |  Data modyfikacji: 13-12-2017 13:02

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera