Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Wydział Położnictwa dla Serduszka Mikołaja

Podczas badania USG w 20. TC okazało się, że serce Mikołaja jest bardzo chore i gdy tylko chłopiec się urodzi, zacznie umierać. Ma dwuujściową prawą komorę (DORV), co oznacza, że aorta i tętnica odchodzą z prawej komory serca oraz duży ubytek międzykomorowy, który jest jedyną drogą odpływu krwi z lewej komory serca. Ponadto wada ta współistnieje ze zwężeniem aorty oraz przerwaniem jej ciągłości, co jeszcze bardziej komplikuje i tak już złożoną wadę jego serduszka.

Polscy lekarze orzekli, że to wada krytyczna. Aby zoperować Mikołaja, musi ważyć on 3 kg. Z powodu komplikacji ciążowych pani Marcie grozi przedwczesny poród. Dlatego państwo Marczak zaczęli szukać pomocy w Niemczech, u prof. Edwarda Malca z kliniki w Münster, który podejmie się operacji Mikołajka już w chwilę po jego narodzinach. Koszt operacji - ze względu na złożoność wady - jest wysoki. Trzeba zebrać 350 tys. zł.

Możecie wesprzeć zbiórkę, która uratuje chłopczyka. Trwa ona na stronie Się Pomaga. Można też dokonać przelewu na konto Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis: 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Mikołaj Marczak”.

Ponadto na Facebookowym fanpejdżu „Serduszko Mikołaja potrzebuje pilnej pomocy. Uratuj je” (https://www.facebook.com/SerduszkoMikolaja/?fref=mentions) na bieżąco podawane są informacje o imprezach i akcjach charytatywnych prowadzonych dla Mikołaja. Wydział Położnictwa oczywiście czynnie bierze w nich udział.

Nasze Studentki rewelacyjnie sprawdziły się już jako wolontariuszki fundacji Cor Infantis podczas "Święta Lata" na Osiedlu Armii Krajowej, jak i na "Pożegnaniu Lata" na Osiedlu Dambonia w Opolu. Jak zwykle rzetelnie uczyły Opolan jak samodzielnie zbadać piersi i pielęgnować noworodka. 

Nasze dzielne Dziewczyny szykują się do kolejnych zbiórek na rzecz małego Mikołaja. Pomagajmy i MY. Wysyłajcie smsy: 
Numer 72365 
Treść S7085 
Koszt 2,46 brutto (w tym VAT)

 

 

Licznik wizyt na stronie: 651
Opublikował: Joanna Stark   |  Data publikacji: 20-09-2017 13:15
Modyfikował: Joanna Stark   |  Data modyfikacji: 29-09-2017 10:16

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera