Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

XIII Powiatowy Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy

W dniu 29.05.2017 w Zespole Szkół w Krzepicach studenci Wydziału Pielęgniarstwa działający w ramach SKN EMEMESS współorganizowali XIII Powiatowy Bieg Patrolowy Drużyn Pierwszej Pomocy. Do rywalizacji stanęło 7 drużyn z powiatu kłobuckiego (woj. śląskie). Nasi studenci opracowali wszystkie zadania oraz byli sędziami na każdej ze stacji. Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną realizując określone scenariusze z pierwszej pomocy. Musieli wykazać się szybkością reakcji, współpracą w grupie, umiejętnością opanowania zaistniałej sytuacji, opieką nad poszkodowanym i przede wszystkim znajomością udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowym zadaniem dla nauczycieli (opiekunów grup) była resuscytacja krążeniowo-oddechowa z automatyczną defibrylacją zewnętrzną.

Kolejnym elementem współzawodnictwa organizowanym przez nasz Wydział były I Szkolne Mistrzostwa w Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej. Do zawodów stanęło kilkudziesięciu uczniów, którym za pomocą symulatora oceniano jakość prowadzonych działań. Zmagania przyniosły bardzo dużo emocji (niezbędna była dogrywka w samym finale) co świadczy o bardzo wysokim poziomie wyszkolenia krzepickich licealistów.

Nasz Wydział reprezentowali: Daria Nowak, Zuzanna Nowak, Anna Oleksy, Grzegorz Nosal oraz Łukasz Dziendzielski.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 609
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 08-06-2017 11:03
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 08-06-2017 11:05

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera