Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

PROMOCJA UCZELNI Z OKAZJI „DNIA MAMY” W II LO W OPOLU

W poniedziałek 29 kwietnia 2017 roku studentki 2 roku położnictwa studiów I stopnia Panie: Magdalena Bańkowska, Joanna Cymbała oraz Dominika Grabowska wraz z opiekunem roku Panią mgr Mirelą Sarnecką prowadziły zajęcia w II LO w Opolu z okazji minionego „Dnia mamy”.

Głównym tematem zajęć było przygotowanie młodzieży do ciąży, porodu. Licealiści wzbogacali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, sprawności fizycznej, odpowiedniej suplementacji oraz wykonaniu odpowiednich badań.

Panie studentki podkreślały, że ciąża powinna być zaplanowana i świadoma. Odpowiednie przygotowanie przyczyni się kiedyś do poczęcia zdrowego, prawidłowo rozwijającego się dziecka oraz uniknięcia problemów z zajściem i utrzymaniem ciąży. Wielokrotnie zaznaczały, że dotyczy to zarówno Pań jak i Panów, bowiem od dłuższego czasu odnotowuje się spadek jakości i ilości męskiego nasienia, co przekłada się przede wszystkim na trudności z poczęciem, ale również może przyczynić się do problemów zdrowotnych kiedyś upragnionego dziecka.

Podczas zajęć instruktażowych nasze Panie Studentki przedstawiły m.in. niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu. Zachęciły tym samym młodzież do czynnego udziału w zajęciach poprzez ćwiczenia praktyczne. Co ciekawe bardzo chętnie udział brali Panowie.

            Zajęcia zakończył pokaz filmu z cyklu „Cud narodzin” gdzie pięknie ujęto rolę osoby towarzyszącej w czasie porodu. W czasie projekcji filmu nie obyło się bez łez…;)

 

 
 

 

Licznik wizyt na stronie: 760
Opublikował: Joanna Stark   |  Data publikacji: 06-06-2017 15:49
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 07-06-2017 15:18

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera