Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

FINAŁ VIII OLIMPIADY PIELĘGNIARSKIEJ IM DR JANINY FETLIŃSKIEJ 2017

FINAŁ VIII OLIMPIADY PIELĘGNIARSKIEJ IM DR JANINY FETLIŃSKIEJ

IMG_20170512_142831.jpeg

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki miał w tym roku szczególny charakter dla studentek III roku Wydziału Pielęgniarstwa, Pani Moniki Wąs i Pani Moniki Sułkowskiej, które reprezentowały Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w finale VIII Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej. Przedstawiciele dziewięciu Uczelni, kształcących studentów na kierunku Pielęgniarstwo przybyli do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, aby zaprezentować  swoje wystąpienia na temat „Dobre praktyki pielęgniarskie w walce z bólem” przed komisją oceniającą. Przewodniczącą komisji była dr hab. n. med. Ewa Wilczek- Rużyczka a członkiem honorowym dr n. med. Lucyna Sochocka – inicjator Olimpiady. Prelegenci dołożyli wszelkich starań, aby w czasie 7 minutowego wystąpienia zachwycić członków komisji. Poziom tegorocznego finału był bardzo wysoki. Prace prezentowane przez finalistów były dojrzałe, przemyślane, oparte na aktualnym piśmiennictwie i doświadczeniach autorów. Miały charakter prac oryginalnych, kazuistycznych a także poglądowych. Dotykały różnych zagadnień, między innymi z zakresu anestezjologii i pielęgniarstwa anestezjologicznego, pediatrii, neonatologii, pedagogiki, edukacji zdrowotnej i psychologii. Członkowie komisji oceniającej mięli ogromny problem aby wyłonić laureata. Ostatecznie zwycięzcami zostali: studentka z PWSZ w Nowym Sączu i z PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Finał IX Olimpiady Pielęgniarskiej zorganizuje PWSZ w Krośnie. Już dziś wiemy, że wezmą w nim udział przedstawiciele kolejnych Uczelni, bowiem nasza „Olimpijska Rodzina” z roku na rok się rozrasta!

Studentka naszego Wydziału – Pani Monika Sułkowska otrzymała, za swoją prezentacje wyróżnienie. Dla studentki i dla nas to kolejne doświadczenie, z którego postaramy się wyciągnąć wnioski na przyszłość. W przyszłym roku znów powalczymy o miejsce na podium – mam nadzieję, że z równie  godnymi reprezentantami.    

              dr Lucyna Sochocka

Licznik wizyt na stronie: 335
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 23-05-2017 10:30
Modyfikował: Ewa Kubacka   |  Data modyfikacji: 23-05-2017 10:45

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera