Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

Konferencja „Zakażenia szpitalne – zagrożenia lokalne, czy globalne"?

Zakarzenia Szpitalne.png

Komunikat prasowy

W dniu 19 czerwca 2017 r. w auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, przy ul. Katowickiej 68 odbędzie się konferencja

„Zakażenia szpitalne – zagrożenia lokalne, czy globalne?”

Organizatorami konferencji są: Opolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Opolu, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział w Opolu.

Grupą docelową są pracownicy służby zdrowia województwa opolskiego, państwowi inspektorzy sanitarni oraz pracownicy inspekcji sanitarnej.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także znakomici prelegenci zajmujący się tematyką zakażeń szpitalnych, to jest:

  • prof. Waleria Hryniewicz – Krajowy Konsultant ds. Mikrobiologii Klinicznej,
  • dr n. med. Tomasz Ozorowski – członek Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków,
  • dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz – Kierownik Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich.

Szczególny nacisk położony zostanie na zakażenia wywoływane przez wielolekooporne szczepy bakterii, które są coraz większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa pacjentów, z uwagi na brak skutecznych metod ich leczenia.

PDFProgram Konferencji.pdf

 

Opolski Państwowy
Wojewódzki Inspektor Sanitarny
dr n. med. Anna Matejuk

Licznik wizyt na stronie: 586
Opublikował: Ewa Kubacka   |  Data publikacji: 18-05-2017 12:41
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 18-05-2017 13:35

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera