Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

"Oddaj Głos na Włos"

Wczoraj na Kampusie Uniwersytetu Opolskiego miała miejsce akcja ODDAJ GŁOS NA WŁOS, na której nie zabrakło i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu!

Akcja koncentrowała się na zebraniu podpisów pod projektem do marszałkowskiego budżetu obywatelskiego, mającym na celu zakup systemu chłodzącego, ograniczającego wypadanie włosów u pacjentów przyjmujących chemioterapię. Całości akcji towarzyszyły interesujące spotkania, między innymi z psychoonkologiem, brafitterką oraz pacjentkami, które zmierzyły się z chorobą nowotworową.

Do spotkania dołączyły także studentki Kosmetologii i Położnictwa z PMWSZ  Koleżanki z Kosmetologii doradzały, jak dbać o skórę w przebiegu leczenia onkologicznego. My z kolei, jako przyszłe położne skupiłyśmy się na profilaktyce raka piersi i raka szyjki macicy. Uczyłyśmy jak wykonywać samobadanie, zachęcałyśmy do badań kontrolnych i odpowiadałyśmy na pytania. 

Całe spotkanie zakończyło się przekazaniem zebranych podpisów Pani doktor Barbarze Radeckiej, która jest pomysłodawcą projektu.

Jeśli ktoś jeszcze nie zagłosował, zachęcamy!

Do jutra można oddać głos na stronie internetowej: www.budzet.opolskiepl/lista-zadan. Oficjalna nazwa projektu to: Chemioterapia bez utraty włosów - to jest możliwe. Nowoczesny System Chłodzenia Głowy Wspierający Przeciwnowotworowe Leczenie.

 

 

Licznik wizyt na stronie: 489
Opublikował: Joanna Stark   |  Data publikacji: 18-05-2017 12:01

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera