Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

KONKURS "STARCIE TYTANÓW" - WYGRAJ STAŻ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM

Znasz angielski? Wygraj płatny staż w Parlamencie Europejskim! Zgłoś się do konkursu "Starcie Tytanów"

To nieistotne czy jesteś studentem filologii angielskiej, europeistyki, filozofii czy automatyki i robotyki – ważne, że dobrze znasz angielski. Jeżeli oprócz tego jesteś odważny, twoim konikiem są języki obce i poszukujesz pomysłu na siebie i swoją – zbliżającą się wielkimi krokami – zawodową przyszłość, jest to coś dla Ciebie! Organizując konkurs "Pokaż Język: Starcie Tytanów" europosłanka Danuta Jazłowiecka we współpracy z Politechniką Opolską już po raz piąty daje możliwość studentom i niedawnym absolwentom sprawdzenia się w roli tłumacza i wygrania stażu w Parlamencie Europejskim.

Laureaci pierwszych trzech miejsc wygrają miesięczny staż w Parlamencie Europejskim, zaś zdobywcy 4. i 5. miejsca staże w opolskim biurze Europosłanki. Pozostali uczestnicy finału (zajmujący miejsca od 6. do 10.) wygrają zaproszenie na wyjazd studyjny do Brukseli!

 • Dla kogo dokładnie jest konkurs?
  Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych w województwie opolskim i województwie dolnośląskim oraz studentów i absolwentów innych uczelni, pochodzących z województwa opolskiego. Konieczna jest biegła znajomość języka angielskiego, a także znajomość dodatkowego języka, który jest jednym z oficjalnych języków Unii Europejskiej. Znajomość drugiego języka nie będzie przedmiotem konkursu i zostanie zweryfikowana jedynie przez przedstawienie kserokopii certyfikatu, oceny na dyplomie, w indeksie lub na świadectwie ze szkoły ponadgimnazjalnej.
   
 • Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?
  Zgłosić swój udział w konkursie można na dwa sposoby:
  - wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres 
  - dzwoniąc pod nr telefonu: 77 453 10 38 i podając swoje dane
   
 • Kiedy wszystko się wydarzy?
  - Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 17 lutego 2017 r. (piątek) do godziny 23:59!
  - Eliminacje odbędą się w poniedziałek 20 lutego 2017 r.
  - Ogłoszenie wyników eliminacji i wskazanie nazwisk osób, które dostały się do finału nastąpi najpóźniej 27 lutego 2017 r. (poniedziałek).
  - Wielki finał Starcia Tytanów odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2017 r.
   
 • Na czym polega konkurs?
  "Starcie Tytanów" podzielone jest na dwa etapy - eliminacje i finał. W pierwszym z nich, zadaniem uczestników będzie pisemne przetłumaczenie krótkich tekstów z języka angielskiego na polski i na odwrót. Dziesięciu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie w eliminacjach, weźmie udział w finale, który polegać będzie na zmierzeniu się z prawdziwym symultanicznym tłumaczeniem wystąpienia europosłanki Danuty Jazłowieckiej - dokładnie tak jak w Parlamencie Europejskim podczas sesji plenarnej!

Więcej infoormacji: Kliknij Tutaj!

Starcie_Tytanów_Plakat.jpeg

 

Załączniki:
Plik Opis Ostatnia modyfikacja
Pobierz plik (Formularz Zgłoszeniowy.doc)Formularz Zgłoszeniowy.doc   2016-12-20
Pobierz plik (Regulamin.pdf)Regulamin.pdf   2016-12-20
Licznik wizyt na stronie: 223
Opublikował:    |  Data publikacji: 16-05-2017 12:39

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera