Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

Spotkanie rodziców oczekujących narodzin swego pierwszego dziecka

DSC01867.jpeg
DSC01868.jpeg
DSC01869.jpeg
DSC01870.jpeg
DSC01871.jpeg

SKN „Szkoła Rodzenia i Stymulacji Rozwoju”, już po raz drugi zorganizowało cykl spotkań dla rodziców oczekujących narodzin swego pierwszego dziecka.
Podobnie jak w roku ubiegłym, opiekun koła dr n. med. Lucyna Sochocka, wraz z jego członkami zaproponowała uczestnikom spotkań serię wykładów dotyczących tematyki ciąży, porodu, połogu oraz zasad pielęgnacji noworodka. Wykłady z zakresu opieki położniczej przygotowały studentki Instytutu Położnictwa, pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Zimnowodny oraz Pani mgr Iwony Łuczak.
Spotkania „Naszej” Szkoły Rodzenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Udało się nam, po raz kolejny, „stworzyć” wspaniałą grupę wsparcia dla rodziców, którzy przygotowują się do przeżycia jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu Ich rodziny, do przyjścia na świat Ich dziecka.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w środy. Uczestniczy w nich 8-10 osób. Są wśród nich pary a także kobiety, które zdecydowały się wziąć udział w spotkaniach same lub z koleżanką.
Pierwsza część spotkania – to zajęcia teoretyczne. Wykłady prowadzone w przystępny i ciekawy sposób, wzbogacane prezentacją filmów, pozwalają wyjaśnić wszelkie wątpliwości i wzbogacić wiedzę uczestników na temat ważnych aspektów ciąży, porodu i połogu. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia dotyczące zasad pielęgnacji noworodka, w tym kąpieli, karmienia, zabaw i sposobów stymulacji jego rozwoju.
Druga część zajęć – to ćwiczenia fizyczne. Studentki Instytutu Fizjoterapii, pod kierunkiem Pani mgr Lucyny Geilke, przygotowały zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie krocza i miednicy a także ćwiczenia relaksacyjne, które wspólnie z uczestnikami zajęć wykonują. Nieodzownym elementem tej części spotkania jest także nauka prawidłowej techniki oddychania, tak ważnej w czasie przebiegu kolejnych etapów porodu.

Spotkania w Szkole Rodzenia i Stymulacji Rozwoju, są dla Ich uczestników, doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości a nawet przyjaźni. Przyszli rodzice na każdym spotkaniu otrzymują zestaw ciekawych materiałów edukacyjnych, tematycznie związanych z realizowanym, w danym dniu wykładem.
Za nami spotkanie z przedstawicielem firmy Johnson& Johnson, przed nami wycieczka do Samodzielnego Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu i wiele innych atrakcji.

Opiekun Koła Dr n. med. Lucyna Sochocka, Dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa
 
 

 

Licznik wizyt na stronie: 4055
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 27-01-2012 14:07

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera