Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

STUDENCI FIZJOTERAPII NA I MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI SKN

4 kwietnia 2017 odbyła się pierwsza Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych w PMWSZ w Opolu. Studenci Wydziału Fizjoterapii czynnie wzięli w niej udział.

W konferencji czynny udział wzięli Studenci SKN Biofizyki i Medycyny Fizykalnej oraz SKN Aktywności Fizycznej. Bardzo dobre wystąpienia studentek, Julii Konrad i Magdaleny Strzeleckiej pozwoliły na wysokie oceny Komitetu Naukowego oraz zdobycie pierwszego i drugiego miejsca w Panelu Fizjoterapeutycznym. To duży sukces zarówno dla studentek jak i Opiekuna SKN Biofizyki i Medycyny Fizykalnej, mgr Katarzyny Rajfur. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że prace, które zdobyły pierwsze miejsce w danej sesji uzyskały możliwość publikacji w kwartalniku naukowym "Medical Science Pulse" PMWSZ w Opolu.

Oto tematy nagrodzonych i prezentowanych na Konferencji prac:

Miejsce I: Julia Konrad, Magdalena Strzelecka - SKN Biofizyki i Medycyny Fizykalnej, SKN Fizjoterapii Klinicznej, PMWSZ w Opolu

Analiza wybranych parametrów postawy ciała i równowagi statycznej dzieci w wieku 10-13 lat grających w piłkę nożną.

Miejsce II: Magdalena Strzelecka, Julia Konrad - SKN Biofizyki i Medycyny Fizykalnej, SKN Fizjoterapii Klinicznej, PMWSZ w Opolu

Porównanie stopnia przegrzania skóry po zabiegu z wykorzystaniem lasera niskoenergetycznego i wysokoenergetycznego.

Agnieszka Kogut, Kamil Gala, Maciej Duczyński - SKN Biofizyki i Medycyny Fizykalnej, SKN Fizjoterapii Klinicznej, PMWSZ w Opolu:

Porównanie wpływu masażu leczniczego i masażu tkanek głębokich na napięcie spoczynkowe mięśnia prostego uda i mobilność stawu kolanowego.

Dominika Sobota, Antonina Kaczorowska, Agata Mroczek – SKN Aktywności Fizycznej – PMWSZ Opole

Ocena ryzyka wystąpienia kontuzji biegaczy województwa opolskiego wykonana za pomocą wybranych prób testu functional movement screen (FMS)

 

GRATULUJEMY WSZYSTKIM STUDENTOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONFERENCJI ORAZ W PRZYGOTOWANIACH DO NIEJ...Ciężka praca w postaci nadgodzin spędzonych na Uczelni zawsze przynosi korzyści.

Trzymamy kciuki za Waszą motywację i chęci!


17837374_10208167817543418_252513589_o.jpeg

Od lewej  Studenci: Julia Konrad, Kamil Gala, Magdalena Strzelecka,
oraz opiekunowie SKN: mgr Piotr Tkocz, mgr Tomasz Matusz, Agnieszka Kogut i mgr Katarzyna Rajfur


17838663_10208167817463416_932611419_o.jpeg

Zwyciężczynie panelu fizjoterapeutycznego: Julia Konrad i Magdalena Strzelecka z Opiekunem SKN, mgr Katarzyną Rajfur


 

 

Licznik wizyt na stronie: 1109
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 27-04-2017 11:23
Modyfikował: Marcin Gajda   |  Data modyfikacji: 17-05-2017 14:57

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera