W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

1 czerwca 2010 Wyzwania pediatrii XXI wieku Problemy zdrowotne dzieci w wieku szkolnym

Wyzwania pediatrii XXI wieku. Problemy zdrowotne dzieci w wieku szkolnym.

1 czerwca 2010 roku

 

 

            1 czerwca 2010 roku, już po raz szósty, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu obchody Dnia Dziecka uświetniła organizując ogólnopolską konferencję naukową poświęconą problematyce zdrowotnej dzieci i młodzieży. W tym roku uczestnicy konferencji, a było ich ponad 100, zgłębiali informacje na temat problemów zdrowotnych dzieci w wieku szkolnym.   

            Problemy zdrowotne dzieci w wieku szkolnym, jak stwierdziła dr Elżbieta Buczkowska – prezes Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, to wielkie wyzwanie obecnej pediatrii. Pediatrzy zwracają uwagę na często występujące wady postawy u dzieci, rozpowszechnioną próchnicę, niezdiagnozowane lub późno zdiagnozowane choroby serca, nerek i inne. Te zagadnienia a także zatrucia u dzieci i młodzieży, urazy w środowisku nauczania i wychowania, problem anoreksji oraz problem ciąż u nieletnich matek to główne tematy konferencji, nad którą patronat honorowy objął Marszałek Województwa Opolskiego – Józef Sebesta oraz Rektor PMWSZ w Opolu – prof. dr hab. n. med. Andrzej Steciwko.

            Zaproszenie do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej przyjęli m.in.: prof. dr hab. n. med. Jan Szczegielniak reprezentujący Politechnikę Opolską, dr n. hum. Ewa Wilczek – Rużyczka z CM UJ w Krakowie oraz dr n. med. Grażyna Bączek pracownik naukowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykłady prezentowali również specjaliści, którzy współpracują z PMWSZ w Opolu już od wielu lat i zawsze są gorąco przyjmowani, zarówno przez uczestników konferencji jak i przez jej organizatorów. Do tego wspaniałego grona należą: dr n. med. Wojciech Walas, prof. dr hab. n. med. Anna Noczyńska, prof. dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś – Pstrusińska a także asp. Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

            Dziecko w polskiej szkole ma czuć się bezpieczne, aby tak naprawdę było, współpracować ze sobą powinni: przedstawiciele władz lokalnych, pracownicy ochrony zdrowia i policji, nauczyciele oraz rodzice. Kluczową sprawą jest właśnie harmonijna współpraca, tylko ona może przynieść oczekiwane rezultaty w postaci lepszego zdefiniowania problemów zdrowotnych dzieci i młodzieży oraz skutecznego radzenia sobie z nimi.

            Tegoroczna konferencja to już przeszłość. Trwają rozmowy nad tematem przewodnim VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: Wyzwania Pediatrii XXI wieku, do udziału w której, w dniu 1 czerwca 2011 roku serdecznie Państwa zapraszamy.   

 

                                                Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

                                                      dr n. med. Lucyna Sochocka

Obraz 006.jpeg
dr n med. Lucyna Sochocka
Obraz 011.jpeg
Obraz 012.jpeg
Obraz 013.jpeg
Obraz 015.jpeg
dr hab. n. med. Janusz Kubicki
Obraz 019.jpeg
dr hab. n. med. Anna Noczyńska
Obraz 020.jpeg
Obraz 023.jpeg
dr hab. n. med. Jan Szczegielniak
 Obraz 024.jpeg
Obraz 027.jpeg
dr hab. n. med. Katarzyna Kiliś-Pstrusińska
Obraz 028.jpeg
Obraz 031.jpeg
prof. dr hab. n. med. Urszula Kaczmarek
Obraz 032.jpeg
 Obraz 035.jpeg
dr n. med. Wojciech Walas
Obraz 038.jpeg
prof. dr hab. n. med. wojciech Cichy
Obraz 040.jpeg
dr n. hum. Ewa Wilczek-Rużyczka
Obraz 044.jpeg
Obraz 048.jpeg
mgr Ewa Kobos
Obraz 053.jpeg
asp. Maciej Kędra

Licznik wizyt na stronie: 4995
Opublikował: Jacek Fedorów   |  Data publikacji: 27-01-2012 14:07

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera