Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

24 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GRUŹLICĄ

SDWG_PO_1.jpeg

24 marca - Światowy Dzień Walki z Gruźlicą

W tym dniu studentki I i II roku Wydziału Pielęgniarstwa prowadziły akcję informacyjną na temat gruźlicy na terenie Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr II, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr I oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr VI w Opolu.

Opiekę merytoryczną nad studentkami sprawowała Pani dr Urszula Posmyk, pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani dr Lucyna Sochocka. Studentki, które wzięły udział w przedsięwzięciu to: Joanna Holc, Kashchuk Maria, Monika Sędzik, Aleksandra Kołodziej, Justyna Jarzębska, Joanna Szram, Angelika Sztramkowska, Karolina Żyła, Daria Wolny, Weronika Wolny, Karolina Wańczyk, Klementyna Tydor.

Nasze perfekcyjnie przygotowane i profesjonalnie obsługiwane punkty informacyjne odwiedziło w tym dniu wiele osób, zarówno posiadającyh juą konkretną wiedzę na temat gruźlicy jak i nie mających pojęcia o tym, że ta choroba wciąż istnieje i że nie wolno o niej zapominać.

Studentki zostały bardzo mile przyjęte przez nauczycieli pracujących na terenie placówek, zauważono i doceniono estetyczny wygląd i pełne umundurowanie. Zgodnie z przysłowiem" Jak Cię widzą, tak Cię piszą" godnie reprezentowały nasz wydział.

Akcja miała także na celu promocję naszego wydziału, połączyliśmy więc przyjemne z pożytecznym. Dziękuję wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i realizację projektu, także Pani mgr Joannie Głogowskiej.

Prodziekan Wydziału Pielęgniarstwa
dr n. med. Lucyna Sochocka

WG_PO.jpeg WG_UO_4.jpeg WG_UO_5.jpeg WG_UO_7.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 483
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 11:07

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera