Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

PROMUJEMY ZDROWE ODŻYWIANIE DZIECI I MŁODZIEŻY

Instytut Dietetyki ruszył do pracy.

     Co to jest zdrowie? Jak o nie dbać? Co nam daje zdrowe odżywianie? - to tylko niektóre  z wielu pytań, na które odpowiedzi mogli uzyskać uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu , uczestniczący w dn. 20.04.2016 r.  w wykładzie poprowadzonym w ramach „Tygodnia Zdrowego Odżywiania”  przez mgr Agnieszkę Fujarczuk z Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu.

     W zorganizowanym wykładzie uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, dzięki którym dowiedzieli się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają  na funkcjonowanie organizmu. Poznali również zasady komponowania zdrowych, bogatych we wszystkie składniki  i witaminy posiłków.

     Natomiast 23.04.2016 r. w ramach Dziecięcej Akademii Zdrowia odbyły się zajęcia dla najmłodszych pt „ Zdrowo jem”, które poprowadziła mgr Agnieszka Fujarczuk. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to jest i do czego służy piramida zdrowego odżywiania, a poprzez gry i zabawy uzyskały informacje na temat  co jeść, a czego unikać by być zdrowym, silnym i mądrym.
 
     Głównym celem takich spotkań jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad prawidłowego   i zdrowego odżywiania.

Licznik wizyt na stronie: 492
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 11:05
Modyfikował: Bartosz Komuszyński   |  Data modyfikacji: 31-03-2017 11:06

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera