ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA - 21 MARCA

Jedno_Nad_Nami_Niebo.png

W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada na 21 marca, studenci II roku Wydziału Pielęgniarstwa, wraz z Panią mgr Ewą Ledwoń i Panią mgr Renatą Widziak w dniu 18 marca będą uczestniczyć w hepeningu zorganizoawanym przez Opolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomia 21. Po raz kolejny bierzemy udział w tym ważnym wydarzeniu. Wszystkich, którzy chcą do nas dołaczyć serdecznie zapraszamy!

Do zobaczenia w sobotę, 18 marca na Placu Kopernika

 

Opolskie obchody Światowego Dnia Osób z Trisomią 21

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Trisomią 21. Co roku Opolskie Stowarzyszenie Triso organizuje happening dla dzieci z Zespołem Downa i ich rodzin, jak również dla wszystkich osób zaangażowanych w pracę na rzecz dzieci z Trisomią 21. Do współorganizacji happeningu zostali zaproszeni studenci Wydziału Pielęgniarstwa wraz z opiekunami – mgr Ewą Ledwoń i mgr Renatą Widziak.

Happening pod hasłem: „JEDNO NAD NAMI NIEBO” odbył się w sobotę 18 marca na Placu Wolności. Studentki II roku Pielęgniarstwa Studiów I stopnia Paulina Gajos, Anna Goj i Sabina Rosikoń zatańczyły Poloneza, wzięły udział w zabawach z dziećmi, kwestowały na rzecz Stowarzyszenia Triso, a na stoisku promocyjnym Wydziału Pielęgniarstwa PMWSZ w Opolu służyły pomocą wszystkim osobom, które chciałyby poznać wartość swojej wagi ciała, BMI, czy RR.

Gorącej atmosfery spotkania nie ostudził porywisty wiatr, a padający okresowo rzęsisty deszcz nie przeszkodził w wybornej zabawie połączonej ze śpiewem i tańcem.

Wspólnie odśpiewanej piosence, którą w tym roku był utwór Piotra Bukartyka „Z tylu Chmur” towarzyszyło wielkie wzruszenie.

Dziękujemy serdecznie Pani Prezes Opolskiego Stowarzyszenia Triso dr Joannie Łabie za zaproszenie do udziału w happeningu ubogacającym nas zawsze obecnością przyjaciół, którzy potrafią wskazać to, co prawdziwie ważne i nauczyć autentycznej radości życia; nauczyć, jak przebywać razem, pięknie się różniąc.

„BO CHOĆ JEDNO NAD NAMI NIEBO,
KAŻDY CO INNEGO WIDZI W NIM.
I Z TYLU CHMUR PONAD GŁOWĄ,
CZARNĄ TY, A JA RÓŻOWĄ
WYBRAŁBYM, WYBRAŁBYM.”

Sporządziła: Renata Widziak

 

 

Licznik wizyt na stronie: 416
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 10:46

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera