W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora oraz raport z badania antyplagiatowego może mieć formę skanu lub oryginału

TYMI WYDARZENIAMI BĘDZIE ŻYŁ WYDZIAŁ PIELĘGNIARSTWA W SEMESTRZE LETNIM W ROKU AKADEMICKIM 2016-2017:

Tymi wydarzeniami będzie żył Wydział Pielęgniarstwa w semestrze letnim w roku akademickim 2016-2017:

1)     Konferencja Pulsu Uczelni -18-19 maja 2017 r.
2)     Wizyta studentów z Niemiec - kwiecień 2017 r.
3)     Święto Symboliki Zawodu - 10 maja 2017 r.
4)     VIII Olimpiada Pielęgniarska im. Janiny Fetlińskiej
5)     II Ogólnopolskie sympozjum naukowo – szkoleniowe „Interdyscyplinarne spotkania z pediatrią. „Dziecko podmiotem podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej” - 1 czerwca 2017 r.
6)     Sympozjum Naukowo-szkoleniowe „Wybrane aspekty opieki pielęgniarskiej i położniczej” - 9 czerwca 2017 r.

IV Międzynarodowa Konferencja Medical Science Puls 
Konferencja organizowana jest pod hasłem Młodzi naukowcy od magistranta do habilitanta i skierowana jest między innymi do studentów, nauczycieli akademickich, naukowców. 
Organizatorzy – jednym z nich jest w tym roku Wydział Pielęgniarstwa – zapewniają wysoki poziom merytoryczny wykładów i zajęć warsztatowych, możliwość uczestniczenia w dyskusjach i debatach. Uczestnicy otrzymają także certyfikaty wraz z punktami edukacyjnymi.

Wizyta studentów z Niemiec
W pierwszym tygodniu kwietnia gościć będziemy studentów z Niemiec, z zaprzyjaźnionej instytucji kształcącej w zawodach medycznych wraz z opiekunami. Trzy studentki oraz dwie Panie opiekun będzie uczestniczyło w zajęciach praktycznych wraz z naszymi studentami z II roku. To ciekawe wydarzenie, które pozwala poznać podobieństwa i różnice w kształceniu zawodowym w obydwu krajach; naszym studentom daje szansę „sprawdzić” poziom znajomości języka niemieckiego, a nam -wykładowcom daje szansę sprawdzić umiejętności logistyczne – (serdeczne pozdrowienia dla niezastąpionej w tej dziedzinie Pani mgr Ewy Orawczak!) Wszystkich, którzy będą chcieli zaangażować się w „opiekę” nad naszymi gośćmi, serdecznie zapraszam do współpracy.

Święto Symboliki Zawodu 
Od początku istnienia PMWSZ w Opolu, studenci I roku Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa pod koniec letniego semestru obchodzą hucznie swoje święto. W tym ważnym wydarzeniu udział biorą wykładowcy, a także rodzice i znajomi studentów. Broszka, symbol czepka, którą studenci w tym dniu otrzymują, to znak identyfikacyjny, to znak, który zobowiązuje do jeszcze większej pracy nad sobą. Od momentu jego otrzymania i złożenia ślubowania zupełnie inaczej postrzega się zawód, swoich podopiecznych i swoją przyszłość… 
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki przypadającego 12 maja oraz Dnia Położnej 8 maja, które są bardzo ważne dla wszystkich przedstawicieli tych zawodów.
Zwyczaj uroczystego wręczenia czepków ma piękną tradycję w naszej Uczelni i istnieje od czasów jej powstania. Nazwa „czepkowanie” pochodzi od symbolu zawodu pielęgniarki - białego czepka. Czepek pielęgniarski jest oznaką przynależności do grupy zawodowej i zobowiązuje do godnego reprezentowania zawodu pielęgniarki. Jest także symbolem filozofii pielęgnowania – symbolem tego, co dobre, ludzkie, piękne i szlachetne.

VIII Olimpiada Pielęgniarska im. Janiny Fetlińskiej
Z roku na rok „rodzina olimpijczyków” się powiększa. W tym roku, w tym ważnymi wydarzeniu weźmie udział osiem Uczelni z całej Polski. Grono uczestników stanowić będą studenci III roku wydziałów/instytutów pielęgniarstwa Uczelni w: Oświęcimiu, Bielsku-Białej, Jeleniej Górze, Krakowie, Jarosławiu, Nowym Targu, Nowym Sączu oraz oczywiście w Opolu. Olimpijczycy rywalizować będą w III etapach. Na finał dwoje, lub dwóch laureatów pojedzie, wraz z opiekunem do Nowego Sącza! Warto się przyłożyć i wygrać! Na laureatów czekają cenne nagrody!

II Ogólnopolskie sympozjum naukowo – szkoleniowe „Interdyscyplinarne spotkania z pediatrią. „Dziecko podmiotem podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej” 
Wielbicieli zagadnień z pediatrii zapraszamy serdecznie do wzięcia czynnego udziału w konferencji, która od wielu lat (wcześniej jako cykl „Dziecko i Jego środowisko” dotarliśmy do 10 „urodzin”) cieszy się uznaniem i zainteresowaniem przedstawicieli wielu zawodów, w tym: pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, psychologów, lekarzy no i studentów….Dzieje się tak dzięki ciekawemu programowi konferencji, wspaniałym prelegentom i cudownej atmosferze. To dzięki konferencjom pediatrycznym gościmy w PMWSZ specjalistów, których słuchać i „podziwiać” mogą tylko nieliczni. W tym roku wśród zagadnień znajdą się: szczepienia ochronne, badania przesiewowe słuchu, leczenie żywieniowe w chorobach tarczycy, wady serca, cukrzyca, zaburzenia w rozwoju ruchowym dziecka i inne….. 

XI Sympozjum naukowo-szkoleniowe pt. Wybrane aspekty leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny
Jest to cykl organizowany wspólnie z Wydziałem Położnictwa od 2006 roku. 
Program każdego sympozjum podzielony jest na dwie sesje: pielęgniarską i położniczą. 
W każdej z nich specjaliści w swych dziedzinach, praktycy z wieloletnim doświadczeniem przedstawiają ciekawe zagadnienia dotyczące aktualnego stanu badań i wiedzy medycznej w wielu schorzeniach,   problemów w codziennej pracy z pacjentami, najnowszych osiągnięć z dziedziny farmakologii, żywienia oraz wielu innych.
Sympozjum cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej, a także poza nią - w środowisku lokalnym. Jest także okazją do promocji naszej Uczelni.
Wiodącą tematyką sesji pielęgniarskiej w tym roku będzie problematyka opieki senioralnej.
Proponowane są zajęcia warsztatowe dla studentów i nauczycieli akademickich.

Sporządziły:
dr n.med. Lucyna Sochocka
mgr Teresa Niechwiadowicz-Czapka

Licznik wizyt na stronie: 236
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 09:57

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera