Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

SPOTKANIA Z PRACOWNIKAMI REGIONALNEGO CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W OPOLU

W dniach 08.12.2016 i 16.12.2016 studenci pierwszego roku pielęgniarstwa mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniach z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przy ulicy Kośnego 55.

Studenci uczestniczyli najpierw w wykładzie na temat tajników krwi i sposobu jej pobierania. Dowiedzieli się czym jest krew, jakie spełnia funkcje i dlaczego jest niezastąpiona. Poznali procedury poboru krwi i wszelkie formalności z tym związane, po czym udali się do sali poboru krwi, gdzie obserwowali w jaki sposób oddaje się krew. Byli także świadkami przygotowania krwi do dalszego transportu. 

Uczestnicy brali aktywny udział w spotkaniu zadając wiele pytań i otrzymując profesjonalne odpowiedzi nierzadko bardzo zaskakujące. 

Możliwość zetknięcia się z procedurami poboru krwi pomogła studentom zrozumieć jak ważna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. 

Iga Maliszewska 

Karolina Król 

studentki I roku Wydziału Pielęgniarstwa

krwiodawstwo3.jpeg

krwiodawstwo_3.jpeg

Licznik wizyt na stronie: 702
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 09:54

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera