Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

XI OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM NAUKOWO-SZKOLENIOWE 03.06.2016

Wzorem poprzednich lat, również i w tym roku kontynuujemy ideę promowania osiągnięć pielęgniarek i położnych, w szczególnej mierze - absolwentek PMWSZ w Opolu, w zakresie wiedzy medycznej, kompetencji zawodowych, ale także prowadzenia badań naukowych w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa.

Już po raz kolejny działając wspólnie Instytuty Pielęgniarstwa i Położnictwa zorganizowały Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo - Szkoleniowe na temat „Wybranych aspektów leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny”.

Wśród przybyłych gości byli studenci naszej uczelni, a także panie pielęgniarki i położne pracujące w różnych placówkach ochrony zdrowia na terenie województwa opolskiego. 

W tym roku wiodącymi tematami czerwcowych wykładów w sesji położniczej były: wpływ alkoholu spożywanego przez przyszłych i obecnych rodziców na zdrowie kolejnych pokoleń, zapobieganie wertykalnym zakażeniom HIV, wybrane problemy zdrowotne kobiet w okresie okołomenopauzalnym, stany patologiczne gruczołu piersiowego, choroby cywilizacyjne i ich wpływ na ciążę i przebieg porodu oraz rola położnej podstawowej opieki zdrowotnej w opiece okołoporodowej w świetle obowiązujących przepisów.

Niezwykle ciekawy wykład – Wyzwania transplantologii – problemy związane z ciążą u biorczyń wybranych narządów, wygłosił Pan prof. dr hab. n. med. Jerzy Jabłecki – profesor PMWSZ w Opolu.

Uczestnicy sympozjum mieli okazję wysłuchać także interesującego wykładu poświęconego stresowi zawodowemu, jaki nie ominie każdej pielęgniarki i położnej pracującej w zawodzie – dotyczącego źródeł oraz negatywnych, odległych w czasie skutków stresu, który zaprezentowała dr n.med. Ewa Tobor z Wyższej Szkoły Zarządzania w Częstochowie.Organizatorzy sympozjum serdecznie dziękują wszystkim prelegentom za przyjęcie zaproszenia i wzięcie czynnego udziału w XI Ogólnopolskim Sympozjum Naukowo- Szkoleniowym. Mamy nadzieję, że zobaczymy się również w przyszłym roku!

Licznik wizyt na stronie: 197
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 09:41

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera