Informujemy, iż wszelkie sprawy na Uczelni (również stypendialne) załatwiane są online, kontakt z poszczególnymi Działami poprzez pocztę elektroniczną

3 CZERWCA 2016 - XI OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM NAUKOWO-SZKOLENIOWE „ WYBRANE ASPEKTY LECZENIA I OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ NAD CHORYMI W RÓŻNYCH SPECJALNOŚCIACH MEDYCYNY”

XI Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe
„Wybrane aspekty leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny”

3 czerwca b.r. odbyło się już XI Sympozjum Naukowo-Szkoleniowe „ Wybrane aspekty leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalnościach medycyny”. 

W sesji pielęgniarskiej autorzy referatów w sposób szczególny podkreślili rolę współpracy specjalistów w ramach zespołów interdyscyplinarnych. Zwrócili uwagę na rolę współpracy profesjonalistów z rodziną celem objęcia holistycznej opieki nad pacjentem. Podzielili się refleksjami dotyczącymi aspektów pracy w oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii.

Wiele miejsca poświęciliśmy omówieniu problemów pielęgnacyjnych pacjentów uzależnionych od narkotyków i alkoholu. Rozmawialiśmy o granicach terapii daremnej i wyznacznikach nowej jakości opieki nad chorymi u kresu życia oraz o szczególnej roli pielęgniarki w opiece nad pacjentem onkologicznym.

Pani Czesława Szlązak, która była gościem specjalnym sympozjum, podzieliła się z nami doświadczeniem opieki nad dzieckiem ze spektrum autyzmu. Przybliżyła nam równie trudny, jak i ciekawy i pełen nadziei świat Jej syna Damiana.

Spotkanie 3 czerwca pozwoliło nie tylko na wymianę doświadczeń, ale również stworzyło przestrzeń do rozwoju naszych przyjaźni w atmosferze radości i wielu wzruszeń.

  
                                                                                   Sporządziła: Renata Widziak

Licznik wizyt na stronie: 177
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 09:40

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera