Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

FINAŁ VII OLIMPIADY PIELĘGNIARSKIEJ - BIELSKO-BIAŁA 2016

IMG_5730.jpeg

FINAŁ VII OLIMPIADY PIELĘGNIARSKIEJ IM. DR JANINY FETLIŃSKIEJ

W dniu 19 maja studentki III roku Instytutu Pielęgniarstwa: Aleksandra Dajczak i Kamila Małek wraz z przedstawicielkami władz Instytutu Pielęgniarstwa PMWSZ w Opolu – Panią Dyrektor mgr Mariolą Wojtal oraz Panią dr Lucyną Sochocką wzięły udział w finale VII Olimpiady Pielęgniarskiej im. dr Janiny Fetlińskiej.

W merytorycznym pojedynku na najlepszą prezentację na temat: Pielęgniarka/Pielęgniarz nauczycielem zdrowia, zmierzyło się 17 studentów kierunku pielęgniarstwo z dziewięciu Uczelni, w tym z: Ciechanowa, Krakowa, Krosna, Nowego Sącza, Nowego Targu, Bielska Białej, Oświęcimia, Jeleniej Góry i Opola. Tegoroczny finał stał na bardzo wysokim poziomie. Wiedzy, swobody wypowiedzi, jak i doskonałego opanowania programu Power Point finalistom mogliby pozazdrościć uczestnicy wielu krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych. Członkowie jury tegorocznego finału mieli bardzo trudne zadanie, bowiem wybór trzech najlepszych prezentacji spośród siedemnastu bardzo dobrych był nie lada wyzwaniem. Prezentacje oceniano pod kątem: zgodności prezentowanych treści z tematem, poprawności merytorycznej, aktualności zagadnień, atrakcyjności przekazu oraz przestrzegania czasu trwania wypowiedzi. Zwycięzcą VII Olimpiady Pielęgniarskiej został Pan Wojciech Siuta z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu; laureatami drugiego i trzeciego miejsca zostali przedstawiciele uczelni z Krosna i Oświęcimia.

Pracownicy Wydziału Nauk o zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, uczelni, która była organizatorem tegorocznego finału zadbali o bardzo dobrą atmosferę spotkania oraz o sprawny jego przebieg. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, jak ważne są tego typu spotkania, zarówno dla studentów, którzy mogą sprawdzić poziom swojego przygotowania zawodowego na miesiąc przed egzaminem dyplomowym a także dla nas, nauczycieli, którzy mogą, po pierwsze być świadkami sukcesów swoich podopiecznych, a po drugie mogą spotkać się ze sobą, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i spostrzeżeniami, jakie nabywają w toku realizacji procesu kształcenia. Finał Olimpiady to także okazja do tego aby poznać, jak funkcjonują inne PWSZ w Polsce, jakimi środkami dydaktycznymi i możliwościami dysponują. Doktor Janina Fetlińska, której imię nosi Olimpiada Pielęgniarska byłaby dumna zarówno z takich studentów (bo Ich kochała nade wszystko), jak i z takich nauczycieli, którzy dążą do tego, aby zawód pielęgniarki/pielęgniarza był jak najlepiej postrzegany przez wszystkich.

Finał kolejnej, VIII Olimpiady Pielęgniarskiej odbędzie się w Nowym Sączu, mam nadzieję, jako inicjator tego przedsięwzięcia, iż wkrótce „nasza” olimpiada stanie się Ogólnopolską Olimpiadą Pielęgniarską.                    

dr n. med. Lucyna Sochocka

Licznik wizyt na stronie: 285
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 31-03-2017 09:24

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera