Z dniem 15 lipca 2020r. PMWSZ w Opolu zostanie włączona do Uniwersytetu Opolskiego. Tym samym kandydaci będą kandydatami Uniwersytetu Opolskiego. Warunki rekrutacji na studia na rok akademicki 2020/2021 mogą ulec zmianie po 15 lipca 2020r; ale wymagania rekrutacyjne pozostają bez zmian.

KIERMASZ NA RZECZ KINGI 21 - 23 MARCA 2016

PODSUMOWANIE KIERMASZU 

ZORGANIZOWANEGO PRZEZ INSTYTUT PIELĘGNIARSTWA I FIZJOTERAPII

kiermasz_Kinga.png

Instytut Pielęgniarstwa tradycyjnie podjął się zorganizowania Kiermaszu celem wsparcia kolejnego dziecka wymagającego leczenia. Poprzednie lata współpracowaliśmy z Fundacją „Mam marzenia”. Spełniliśmy lub dołożyliśmy się do spełnienia marzenia Klaudii, Franciszka i Martynki. 

Rękodzieła wykonywane były przez II rok w ramach ”Terapii zajęciowej” z przedmiotu ”Rehabilitacja i pielęgnowanie niepełnosprawnych” - natomiast na ten kiermasz wszystkie prace studenci wykonywali w wolnym czasie i zazwyczaj z własnych środków i materiałów. 

W tym roku zwróciliśmy uwagę na Kingę - córeczkę wykładowcy w naszej Uczelni, która prosiła o wsparcie w postaci 1%, urodziła się 
w 26 tygodniu i wymaga rehabilitacji.  

W grupie siła - więc poprosiliśmy o wsparcie Instytut Fizjoterapii pod opieką mgr Katarzyny Rajfur. Fizjoterapia skupiła się przede wszystkim na wypieku i sprzedaży ciast, natomiast Pielęgniarstwo dołożyło od siebie część wypieków ale priorytetem były rękodzieła 
w postaci pisanek, kartek z życzeniami wielkanocnymi, zwierzątkami, koszyczkami, serwetkami, stroikami  z zastosowaniem przeróżnych pięknych technik oraz podarowanej biżuterii. Główny ciężar organizacyjny spoczywał na I roku Pielęgniarstwa – w wolnym czasie 3 dni zabezpieczali stoiska kiermaszu i chodzili po Uczelni z puszkami prosząc o wsparcie pracowników i studentów (w tym studentów Uniwersytetu III wieku) - każdy dzień kończąc komisyjnym policzeniem zbiórki pieniężnej. 

Sam pomysł akcji byłby niczym gdyby nie

WIELKIE WSPÓLNE DZIAŁANIE OBU INSTYTUTÓW

i odpowiedź CAŁEJ NASZEJ SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ.

To dzięki Wam uzbieraliśmy ponad 2200zł.Inicjator Małgorzata Szerszeń

Licznik wizyt na stronie: 217
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 30-03-2017 12:07

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera