W związku z sytuacją epidemiologiczną w roku akademickim 2019/2020 wpięte do pracy dyplomowej oświadczenie promotora może mieć formę skanu lub oryginału

IX KONFERENCJA NAUKOWO-SZKOLENIOWA WYDZIAŁU FIZJOTERAPII

8 grudnia odbyła się dziewiąta już Konferencja organizowana przez Wydział Fizjoterapii. Jak co roku tematy prelekcji odzwierciedlały tytuł Konferencji "Nowoczesne Oblicza Fizjoterapii"

Konferencja rozpoczęła się wykładem DKMS, który poprawadził mgr Tomasz Matusz i studentka II roku Fizjoterapii Patrycja Wierzbicka, która przejęła rolę koordynatora DKMS na naszej Uczelni. Serdecznie gratulujemy decyzji i chęci pomocy drugiemu człowiekowi. Wystąpienie związane było z Dniem Dawcy Szpiku na naszej Uczelni, podczas którego mieliśmy możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy. Do rejestracji przystąpiło tego dnia około 50 osób- DZIĘKUJEMY! Serdeczne podziękowania składamy również Studentom, którzy zdecydowali się pomóc przy rejestracji i z ogormnym zaangażowaniem wspomagali całą akcję.

DSC_0241 2.jpeg

Po wystąpieniu związanym z Fundacją DKMS rozpoczęły się zaplanowane wykłady. Na początek przedstawienie wyników pracy dotyczącej kinesiotapingu i obrzęków oraz wpływu pozycji ciała na aktywność bioelektryczną mięśni dna miednicy przez Pana Rektora Tomasza Halskiego i jego zespół.

DSC_0239 2.jpeg

Następnie mogliśmy usłyszeć bardzo ciekawe informacje na temat tkanki łącznej i możliwości autoterapii w różnych zespołach bólowych układu ruchu, które przedstawił nam Pan dr hab. Krzysztof Kassolik.

DSC_0243.jpeg

DSC_0244.jpeg

Na temat wykorzystania technik muzykoterapeutycznych w pracy z pięcioletnim dzieckiem z zaburzonym rozwojem psychoruchowym w ujęciu ortofonicznym mogliśmy usłyszeć od Pani mgr Anety Knopp, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty, która na naszym Wydziale prowadzi zajęcia do wyboru w tej tematyce.

DSC_0245.jpeg

Termografia i możliwości jej zastosowania w fizjoterapii przedstawił Pan dr Paweł Dolibog. Aktualnie powstaje wiele prac naukowych prowadzonych przez fizjoterapeutów z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, dlatego wyjaśnienie i uporządkowanie wiadomości w tym temacie jest jak najbardziej uzasadnione.

DSC_0248.jpeg

Po krótkiej przerwie dowiedzieliśmy się przydatnych informacji odnośnie wózków inwalidzkich, które przedstawił Pan dr Jakub Bogusz. Ten temat kontynuowano następnie na warsztatach praktycznych, które odbyły się bezpośrednio po konferencji.

DSC_0249.jpeg

Kolejny temat dotyczył zastosowania fali uderzeniowej w terapii poudarowej spastyczności, który przedstawił Pan dr Robert Dymarek. Fala uderzeniowa jest zabiegiem, który Studenci poznają na naszej Uczelni w ramach ćwiczeń z fizykoterapii, dlatego przedstawiony temat idealnie wpasował się w ramy tego przedmiotu oraz zastosowania go u pacjentów po udarze mózgu.

DSC_0253.jpeg

DSC_0254.jpeg

Ostatni temat dotyczył telerehabilitacji. Świat mknie do przodu, dlatego takie rozwiązania jak kontrolowanie chodu u pacjentów i zapobieganie upadkom poprzez aplikacje na smartfony jest już na wyciągnięcie ręki. Pracę przedstawił mgr Łukasz Radziszewski.

DSC_0256.jpeg

DSC_0257.jpeg

Po konferencji odbyły się warsztaty praktyczne: "Zastosowanie taśm Thera – Band, jako jednej z form usprawniania leczniczego w wybranych jednostkach chorobowych",  "Wpływ zaburzeń rotacyjnych stawu biodrowego na płaskostopie", "Anatomia palpacyjna obręczy barkowej" oraz "Zasady prawidłowego mierzenia wózków".

Dr Agata Mroczek i warsztaty z "Anatomii palpacyjnej obręczy barkowej"

DSC_0258.jpeg

Mgr Beata Fras-Łabanc i mgr Piotr Tkocz prowadząc warsztaty z "Zastosowanie taśm Thera – Band, jako jednej z form usprawniania leczniczego w wybranych jednostkach chorobowych"

DSC_0261.jpeg

Mgr Łukasz Kosowski i warsztaty z "Wpływ zaburzeń rotacyjnych stawu biodrowego na płaskostopie".

DSC_0262.jpeg

Tego dnia odbył się też Kiermasz Wypieków Świątecznych dla Małej Kingi. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać dla Kingi prawie 600 zł! Bardzo dziękujemy za pyszne ciasta i muffinki oraz za chęć pomocy i zaangażowanie.

DSC_0238 2.jpeg

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRELEGENTOM, UCZESTNIKOM I ORGANIZATOROM KONFERENCJI. ZAPRASZAMY ZA ROK!

Licznik wizyt na stronie: 807
Opublikował: Bartosz Komuszyński   |  Data publikacji: 30-03-2017 11:12

Na skróty

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera